Ideálnym spôsobom, ako si zabezpečiť to najlepšie bývanie pre vás i vašu rodinu, je kúpa v Arboria Parku za uvádzacie ceny. Výber štandardov, poschodia či svetovej strany je tak len vo vašich rukách. A ak nedisponujete dostatočnou hotovosťou, bankové domy pre vás majú ideálne riešenie.

„Pre klienta vidím najväčší prínos najmä vo zvýhodnenej cene,“ zdôrazňuje Martina Slamková, ktorá je špecialistka na projektové financovanie v spoločnosti Lucron, ktorá stavia v Trnave Arboria Park. Z analýz totiž vyplýva, že cena bytov je v predpredaji oproti trhovým výrazne nižšia. Čoraz viac klientov sa pritom zamýšľa okrem kúpy svojho väčšieho a modernejšieho bývania aj nad investičnými možnosťami. Po kolaudácii stavieb a ich uvedenia na trh sa totiž hodnota nehnuteľnosti zvyšuje.

„Mnohí preto kalkulujú aj s týmto variantom, čím môžu výrazne zlepšiť svoju finančnú situáciu,“ dodáva. Ďalším, nie menej dôležitým faktom je aj možnosť výberu. „Klient si môže v Arborii vybrať z oveľa širšej ponuky. Môže si vybrať poschodie, orientáciu na svetové strany, veľkosti jednotlivých bytov. Môže sa rozhodnúť, či má záujem o byt so šatníkom, dvoma kúpeľňami, s terasou, loggiou či s predzáhradkou. Tiež si môže vybrať zo širokej ponuky štandardov ako parkety, dvere či kúpeľne,“ vysvetľuje Martina Slamková. Podľa odborníkov sú aj toto významné faktory, ktoré môžu na trhu zaujímavo zvýšiť cenu vašej nehnuteľnosti.

Z hypotéky nemusíte mať obavy
Na zvýšený dopyt po bytoch v Arborii za uvádzacie ceny reagujú aj všetky relevantné bankové domy na Slovensku a svoje portfólio služieb rozširujú aj o produkty, ktoré výrazne uľahčujú realizáciu kúpy. „V jednotlivých inštitúciách majú napríklad klienti spoločnosti Lucron odpustené poplatky za poskytnutie úveru, klienti majú možnosť získať zvýhodnené úrokové sadzby alebo im pre podanie žiadosti o úver stačí len minimum podkladov, čo znamená, že k žiadosti o hypotéku stačí klientovi len podpísaná zmluva o kúpe bytu v Arborii so spoločnosťou Lucron,“ vysvetľuje.

A práve úvery na bývanie sa stali za ostatné roky oveľa dostupnejšie. Úrokové sadzby sa na našom trhu pohybujú pod hranicou dvoch percent. Ako upozorňuje Martina Slamková, práve teraz je ideálny čas na riešenie hypotéky najmä pre klientov, ktorí majú záujem o celé, teda stopercentné financovanie. „Predpokladá sa, že už od januára 2017 Národná banka Slovenska začne vo väčšej miere obmedzovať práve 100 % hypoúvery. To znamená, že sa k nim bude oveľa ťažšie dostať,“ zdôvodňuje.

Dôležitou informáciou pre klientov je aj fakt, že kúpna cena sa čerpá v priebehu výstavby po častiach. „V čase rozhodovania sa o kúpe nehnuteľnosti by som odporúčala klientovi navštíviť niektorú z bánk, kde sa už pri prvej návšteve dozvie, aký úver vie získať, a najmä s akou mesačnou splátkou,“ vraví a hoci je projekt len na začiatku výstavby, klient si tak vie dať schváliť úver, a najmä má predstavu, ako si bude vedieť prefinancovať celú kúpnu cenu.

Poplatky už nie sú strašiak
Riešenie má Martina Slamková dokonca aj pre klientov, ktorí nedisponujú dostatočnými finančnými prostriedkami na prvotné zaplatenie poplatkov. Ako vraví, banky sa samé snažia nájsť klientom najvhodnejšie spôsoby financovania napríklad cez spotrebný úver alebo hypotekárny úver už pri podpise Zmluvy o budúcej zmluve, keď je potrebné uhradiť prvých 10 % z celkovej sumy.

Ak klient nemá vlastné prostriedky a na úhradu kúpnej ceny využíva úver, v tom prípade bude klient platiť "len" úroky z vyčerpanej sumy až do momentu dočerpania celého úveru (po kolaudácii), odkedy v najbližšej splátke začne splácať "riadnu" mesačnú splátku, čo predstavuje úrok s istinou.

Klientom sú však k dispozícii aj iné možnosti. Pre mnohých je isto zaujímavé využiť produkt CashFree bývanie, ktorý ponúka spoločnosť Lucron v spolupráci so spoločnosťou Žltý melón. „Klient si vie požičať prvú časť kúpnej ceny a to len za 5,9 % úrok pre každého. Klient platí mesačne len úroky a to až do ukončenia výstavby a kolaudácie jeho novej nehnuteľnosti," objasňuje špecialistka.

Záujemcovia o bývanie v Arborii tak skutočne nemusia mať obavy. „Na našom predajnom mieste sú k dispozícii naši kolegovia, ktorí vždy ochotne zodpovedia na všetky otázky týkajúce sa nového bývania,“ vraví Martina Slamková a na záver dodáva: „Sme radi, že k nám chodí veľa nových klientov na základe referencií svojej rodiny, priateľov či známych, ktorí už bývajú v Arborii. To je pre nás silným signálom, že náš osobitý prístup, kvalita, ako aj celková idea je nastavená správne a u našich klientov sme si vybudovali dôveru, ktorá naozaj zaväzuje.“

www.arboria.sk

Kupovať byty v Arborii za uvádzacie ceny sa naozaj oplatí