Stiesnené priestory vás nemusia trápiť

Skúsili ste si spočítať čas strávený denne v kúpeľni? Výsledok by vás zrejme prekvapil. Táto časť domu či bytu býva mnohokrát pri zariaďovaní veľmi podceňovaná. Mnoho z nás zabúda na to, akú má dôležitosť a že vybrať kúpeľňový nábytok je tak trochu špecifickou úlohou. Celý proces zahŕňa množstvo základných, ale aj špeciálnych parametrov, od ktorých sa následne odvíja konečná podoba miestnosti. V prvom rade treba brať v ohľad vhodne zvolené rozmery, nezabudnite ani na počet a typ užívateľov. Ak máte stále malé deti, po čase budú potrebovať nejakú tú poličku v kúpeľňovej skrinke aj oni.

Vo všeobecnosti však môžu nastať problémy pri obmedzených priestorových možnostiach. Pri stiesnených miestnostiach môžu byť skvelým riešením väčšie nábytky s viac poličkami a úložným priestorom.

Nezameriavajte sa len na jednotlivé kúsky nábytku, všetko by malo spolu ladiť. Kúpeľňový nábytok ako súprava sa môže stať vhodným funkčným vybavením modernej kúpeľne, s ktorého používaním budete dlhodobo spokojný a poteší vás nielen jeho efektívna stránka, ale aj elegantný vzhľad.

Nepokazte prvý dojem

Skúste si odpovedať na otázku. Kde si spravíte prvý dojem z bývania a vkusu vašich známych, keď k nim prídete na návštevu? Aj taká miestnosť, akou je predsieň, vie o vkuse domácich veľa napovedať. Ak podceníte jej vybavenie, určite nebude vhodné, aby boli topánky všade po zemi a kabáty pohodené po skrinkách. Návštevy pri odchode tiež potrebujú skontrolovať svoj vzhľad, na čo sa bude hodiť aj vhodne umiestnené zrkadlo.

Táto miestnosť má ale veľmi dôležité úlohy aj pre vás osobne. Po príchode domov po ťažkom dni v práci môže navodiť príjemný pocit, a to ani nehovoríme o obrovských možnostiach, čo sa týka úložného priestoru. Nechať si preto dostatok času pri jej zariadení môže byť prekvapujúco jedným z najdôležitejších rozhodnutí do budúcna. Skvelou voľbou je predsieňová zostava, ktorá môže dosiahnuť dokonalé zladenie v rovnakom dizajne a dekore. Následne je už len na vás, akými doplnkami ju oživíte a pretavíte do vašich ideálnych predstáv.

Ilustračné foto
Zdroj: New Africa / Shutterstock.com
Ilustračné foto

Váš tichý spoločník a kúzelník so svetlom

Nie nadarmo sme zrkadlo už spomenuli. V ňom totiž preverujeme stav našej tváre či vlasov po prebudení, kontrolujeme sa pred odchodom do práce a po náročnom dni vďaka nemu opravujeme všetko, čo nám stres a únava na kráse zobrala. Ide o dôležitého spoločníka, bez ktorého interiér jednoducho fungovať nemôže.
Nezabúdajte ale na fakt, že vhodne vybrané zrkadlá neslúžia len na tieto základné funkcie. Ich skvelou vlastnosťou je schopnosť opticky zväčšiť miestnosť a dokonca aj priniesť oveľa viac svetla. V dnešnej dobe máte na výber nespočetné množstvo prevedení. Môžu vystupovať ako samostatné prvky alebo ako súčasť nábytku, napr. na predsieňovej zostave. Obľúbené sú najmä nástenné, úplnou nevyhnutnosťou sú tie kúpeľňové, skvelým doplnkom sa stanú dekoračné či dizajnové zrkadlá dostupné v rôznych tvaroch.