Na prelome septembra a októbra sa začali hrubé terénne práce a výstavba infraštruktúry. Prvé domy sa majú začať stavať na budúcu jar. Investor však hovorí, že ak to počasie dovolí, základové platne začne budovať ešte tento rok.

Prvá etapa celkovo prinesie pätnásť domov v dvoch radových zástavbách, dva viladomy a tri bytové domy. Hotové majú byť do leta 2017. So začiatkom výstavby sa spustil aj predaj prvých ôsmich radových domov.

V ponuke sú tri typy dvojpodlažných troj- a štvorizbových domov. Pozemky majú výmery od 190 do 498 štvorcových metrov, úžitková plocha domov sa pohybuje od 86,6 do 143 m2.

Holodomy s pozemkami sa predávajú za ceny od 130-tisíc do takmer 223-tisíc eur s daňou. Ide o uvádzacie ceny, ďalší postup predaja záleží od záujmu.

Košický Lorinčík – Háje spustil výstavbu a predaj prvej fázy

Lorinčík - Háje Zdroj: CERE Invest

Projekt Lorinčík – Háje má tvoriť ucelenú lokalitu s občianskou vybavenosťou. Medzi bytovými domami má vzniknúť pešia zóna a námestie s fontánou, polyfunkčným centrom s obchodmi a službami na ploche 1 100 m2 a škôlkou. V lokalite majú byť aj detské ihriská, oddychová zóna a dve zastávky mestskej hromadnej dopravy.

Holandsko-česko-slovenský CERE Invest plánoval začiatok výstavby košického projektu už pred štyrmi rokmi. Na konte má viac ako desať dokončených projektov v Česku a na Slovensku. Prvou tunajšou výstavbou bol pred štyrmi rokmi Biely Kostol – Na Výslní pri Trnave. Aktuálne popri košickom projekte realizuje ďalších šesť v Česku.

Košický Lorinčík – Háje spustil výstavbu a predaj prvej fázy

Lorinčík - Háje Zdroj: CERE Invest