Spoločnosť Multibau, s.r.o. ešte pred dvoma rokmi postavila na Baltickej ulici v Košiciach 8-podlažný vežiak s rovnomenným názvom. Jeho 14 bytov sa nachádza v severnej časti sídliska Nad Jazerom.

Objekt je súčasťou širšieho urbanistického konceptu. Samotná bytovka pozostáva z troch zón. Na prízemí sú vstupné a skladové priestory. Komerčný priestor je určený pre zázemie cukrárne, či kaviarne.

Na druhom až siedmom podlaží sú 3-izbové byty. Ich výmery sú od 69 do 77,3 štvorcových metrov. Ôsme obytné podlažie je zakončené dvoma 5-izbovými mezonetovými bytmi s plochami 121 štvorcov. Orientácia bytov je na juhovýchod a juhozápad.

„V súčasnosti máme voľných ešte 7 jednotiek a tri ďalšie sú rezervované,“ aktualizuje stav predaja Monika Vranovská, konateľka spoločnosti Multibau. Cena najlacnejšieho bytu je vyše 116-tisíc eur vrátane DPH.

Košická bytovka Nad Jazerom

Cena mezonetu je na úrovni vyše 188-tisíc eur. Cenníky však platia len do konca júla 2011. Po ukončení akcie majú byť v priemere o 10-tisíc eur drahšie. Spoločnosť Multibau má v lokalite jazera za sebou aj výstavbu 26 bytových jednotiek v 3-podlažnej bytovke, ktorá bola dokončená rovnako pred dvoma rokmi.

Okrem nej v spolupráci so spoločnosťou IQ Multibau, s.r.o. realizuje v susedstve výstavbu 18 radových domov. Na sídlisku Kuzmányho zasa stavia 5 rodinných domov.

Vizualizácia - Multibau