Developerská spoločnosť NES - PAN & Marada Development patriaca pod izraelskú stavebnú a realitnú skupinu MTH Group má celkovo v pláne 314 bytov v desiatich objektoch. Vzniknúť majú v troch etapách.

Prvé dve fázy získali začiatkom novembra stavebné povolenie pre osem domov so 189 bytmi. Prinesú najmä trojizbové byty, ktorých má byť 110 a dvojizbáky v počte 60. Doplnia ich 1,5-izbové a štvorizbové byty. Výmery sa pohybujú od 45 do 114 štvorcových metrov.

Developer už spustil predaj 94 bytov v piatich bytovkách prvej etapy. K nim vznikne aj 115 parkovacích miest na polozapustenom najnižšom podlaží aj vonku. Ceny za holobyty vychádzajú na približne 1 300 až takmer 1 600 eur za štvorcový meter.

Najtypickejšie trojizbáky s výmerou okolo 65 m2 a balkónom tak stoja okolo 92- až 98-tisíc eur s daňou, s veľkou terasou okolo 120- až 130-tisíc. Najmenší dvojizbák s výmerou 45 m2 bez balkóna je v ponuke od 62-tisíc eur.

Komplex Zelená stráň vyrastie v nezastavanej lokalite Pod záhradami medzi rodinnými domami a sídliskom Dargovských hrdinov.

Projekt predtým nazývaný Serpentin Residential Park sa mal začať stavať už v roku 2012 a mal byť rozdelený do štyroch fáz s dokončením o päť rokov. V tom čase získal aj územné rozhodnutie.

V Košiciach začínajú stavať Zelenú stráň s tristo bytmi

Zelená stráň Residential Park - mapa Zdroj: NES - PAN & Marada Development