Projekt vyrastá na ulici Adlerova na pozemku, ktorý je zo severnej strany ohraničený lesom, z východnej a západnej strany technickými budovami a z juhu cestnou komunikáciou. Oproti pozemku sú situované bytové domy.

Aj mezonety

Bytový dom má naplánovaných osem podlaží. Celkovo má ponúknuť 80 bytových jednotiek, najväčšie zastúpenie majú trojizbové byty. Celkom ich je naplánovaných 44. Ponuku dopĺňa 32 dvojizbových a štyri štvorizbové byty. Na najvyšších dvoch poschodiach sú naprojektované štyri štvorizbové mezonety.

V Košiciach vyrastá projekt Adlerova Bumblebee, ponúkne 80 bytov

Bumblebee Adlerova Zdroj: Tobi Real

Priemerné ceny sa pohybujú od 1 510 do 1 611 eur za štvorcový meter. Aktuálne však predajca ponúka uvádzaciu akciu a ceny sa pohybujú od 1 435 do 1 530 eur za štvorcový meter. Len pre ilustráciu, trojizbový byt na štvrtom podlaží s rozlohou 80,69 štvorcového metra s terasou (17,47 štvorcového metra) vyjde v uvádzacej akcii na niečo vyše 134-tisíc eur. Po jej skončení presiahne cena bytu 141-tisíc eur.

Pivničné kobky nie sú v cene. Bytový dom má k dispozícii 32 pivníc na prvom nadzemnom podlaží a 25 komôr na jednotlivých poschodiach. Cenu priestorov stanovil developer na tisíc eur za štvorcový meter.

Kolaudácia o dva roky

Komplex má obsluhovať podzemná garáž s kapacitou 81 parkovacích stojísk. Ďalších 16 miest je naplánovaných pred projektom. Cena parkovacieho miesta je až do kolaudácie projektu stanovená na 8 900 eur.

Developer aktuálne začal s predajom bytov. Vlastníkom pozemkov je spoločnosť Adlerova. „Začiatok stavebných prác je naplánovaný na marec 2018, odovzdanie bytov by malo prebehnúť v máji 2019,“ hovorí pre TREND Reality konateľ spoločnosti Adlerova Peter Krigler.

Podľa jeho slov je projekt zameraný na rodiny s deťmi. „V projekte sa nenachádzajú žiadne malometrážne byty. Snažíme sa zamerať na rodiny s deťmi, či už začínajúce alebo viacčlenné rodiny,“ približuje hlavnú filozofiu projektu P. Krigler.