Košická spoločnosť by chcela stavať  v mestskej časti Nad jazerom na pozemku, na ktorom sa nachádza dvojpodlažný roky nevyužívaný objekt zariadení materskej školy. Nedostavané budovy sa majú asanovať, na čo už spoločnosť získala aj stavebné povolenie.

„Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie obytného súboru s polyfunkciou pozostávajúceho z dvoch terasových bytových domov na Galaktickej ulici, na Sídlisku Nad Jazerom v Košiciach, ktorý pozostáva zo 100 bytových jednotiek a dvoch polyfunkcií na prvom nadzemnom podlaží,“ píše investor v zámere.

Aké bude zloženie bytov je nateraz otázne, stavať by sa malo na pozemku s rozlohou  niečo vyše osemtisíc štvorcových metrov. Stavba počíta so 141 parkovacími miestami, keď 92 z nich má byť umiestnených v prízemí objektu.

So stavebnými prácami by Košičania chceli začať koncom tohto roka, ukončenie stavebných prác je naplánované na začiatok leta 2019. Stavba by sa pritom mala  realizovať po etapách. Celkové náklady vyčíslil investor na šesť miliónov eur.

V Košiciach pripravujú projekt Lago, prinesie stovku bytov

Miesto, kde má vyrásť bytový dom LaGO Zdroj: EIA/LaGO development

V Košiciach sa aktuálne realizuje niekoľko rezidenčných projektov. Rezidencia pri radnici, ktorá prinesie metropole východu necelé tri stovky bytov, má v pláne kolaudovať koncom tohto roka. Pokračovanie ohlásil aj projekt Cassovar a komplex 600 bytov s názvom Nová terasa realizuje aj developerská odnož finančnej skupiny Penta Investments.