Bytové domy Pod Kopcami sú navrhnuté ako trojpodlažné s podkrovím. V každom dome má byť jeden dvojizbový, deväť trojizbových a jeden štvorizbový byt. Všetky byty majú lodžie, na prízemí predzáhradky.

Parkovanie je riešené pozdĺž navrhovaných komunikácií po obvode zóny. Celkovo tu má byť 143 parkovacích miest. V centrálnej časti zóny bude zelená oddychová plocha s detským ihriskom.

Predbežný termín začiatku výstavby uvádza investor na september tohto roku s dokončením v septembri 2020. Projekt je súčasťou väčšej zóny pripravovanej na výstavbu nízkopodlažných bytových a rodinných domov. Vyrastie za halou nástrojárne automobilky Volkswagen a ubytovňou v bývalom areáli spoločnosti Dura.

Bytové domy sú označené ako sektor D, jedna zo šiestich častí celého územia. Na vybudovanie kompletnej technickej infraštruktúry pre celé územie už developer získal územné rozhodnutie. Hotová má byť súčasne s dokončením bytových domov. Celkové náklady odhaduje investor na päť miliónov eur.

Developer projektu Hector Capital má rovnaké vlastnícke pozadie miestnych podnikateľov ako Avana Residence a Stupavská investičná, ktoré realizujú v Stupave napríklad projekty Avana Residence, Byty pri potoku či chystaný polyfunkčný dom na Námestí svätej Trojice.

Pod Kopcami vyrastie osemdesiat bytov

Mapa zóny Stupava - Pod Kopcami Zdroj: Hector Capital