Veľký polyfunkčný komplex na strednom Slovensku chcú začať stavať budúci rok. Slovenka Resort, ktorá vznikne na mieste bývalej rovnomennej textilnej továrne v Banskej Bystrici, má priniesť hotel, kancelárie, byty a obchody. Investorská spoločnosť KK Company Karola Konárika aktuálne čaká na právoplatnosť stavebného povolenia.
Od začiatku budúceho roka sa má areál začať meniť na nový komplex, cituje šéfa developerskej firmy agentúra SITA. Prípravné a búracie práce už podľa neho skončili, investícia má v prvej fáze dosiahnuť približne 30 miliónov eur. Na tlačovej konferencii spomínal aj návratnosť – 7 až 10 rokov.
Slovenka Resort prinesie štvorhviezdičkový 11-poschodový hotel so 116 izbami a kongresovou sálou pre približne 300 ľudí. Okrem toho má v rámci komplexu vyrásť 85 jedno- až päťizbových bytov, obchodné centrum pre 59 prevádzok a približne 300 parkovacích miest v podzemí a parkovacom dome.
Prvú etapu plánuje investor pri plánovanom štarte výstavby začiatkom budúceho roka dokončiť v apríli 2012, druhú etapu s hotelom do konca nasledujúceho roku. Okrem toho sa pripravujú aj fitnes priestory, bedmintonové kurty, či väčšia úprava okolia.
Stanislav Líška v lete tohto roka pre TRENDreality.sk hovoril o zazmluvnení 37 percent plochy nákupného centra. Pôvodný termín štartu výstavby znel jeseň 2010 a dokončenie o rok neskôr.
Ceny bytov v Banskej Bystrici síce medzikvartálne mierne klesli, no v porovnaní s cenovým dnom zo záveru vlaňajška sú vyššie o viac než šesť percent. Napriek tomu, že región neponúka žiadne veľké nové investície.
Zobraziť Slovenka na väčšej mape
Vizualizácia - Slovenka Resort