Developer, ktorý je prítomný v Bratislave viacerými projektami, chce vstúpiť na trh s vlastnou ponukou komerčného nájomného bývania. Mohli by zmierniť nedostatok ponuky bývania v hlavnom meste. „Prvú takúto budovu plánujeme postaviť v našom petržalskom projekte Nesto,“ informoval TREND šéf marketingu Lucronu Pavel Baslík. Podľa informácií zo stránky developera projekt novej mestskej štvrte z architektonickej dielne Compass sa nachádza na západe najväčšej bratislavskej mestskej časti, v blízkosti slovensko-rakúskej hranice. V súčasnosti realizuje developer prípravné práce na projekte.

Informáciu, že majú záujem o komerčné nájomné bývanie, povedal šéf jeho devolopmentu Juraj Juritka počas podujatia Stavebné fórum City fórum 21 online začiatkom mája tohto roka. Diskusie o rôznych konceptoch a modeloch spolupráce verejného a privátneho sektora a nových prístupoch k podpore nájomného bývania sa zúčastnili predstavitelia hlavného mesta, Metropolitného inštitútu Bratislava a veľkých developerských spoločností.

Plne vybavené byty

Lucron postaví budovy navrhnuté na kľúč pre potreby nájomného bývania. Nájomcovia dostanú plne vybavené byty a v budove bude neustále prítomný správca. Výhodou podľa P. Baslíka budú nadštandardné komunitné priestory priamo v nej na celom jednom podlaží, prípadne v rámci exteriéru ako komunitné záhrady či miesta na grilovanie. Budú určené na prácu z domova, stretávanie sa so susedmi a priateľmi, zábavu a šport.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa