Nový komplex mestských víl vyrastie na ulici Pod Vachmajstrom v susedstve novostavieb dokončených pred deviatimi rokmi. Rezidenciu Na Kolibe pripravuje developerská spoločnosť UBM Development z Viedne v spolupráci so slovenskou projektantsko-developerskou firmou Atrios.

Jednotlivé domy budú mať tri nadzemné podlažia a bude v nich päť, sedem, sedem a trinásť bytov. V ponuke sú od dvojizbových do päťizbových s výmerami od 59 do 157 štvorcových metrov. Ku každému prislúcha aj lodžia, terasa alebo predzáhradka.

Na Kolibe postavia ďalšie byty Rakúšania

Rezidencia na Kolibe - vizualizácia Zdroj: Atrios

Na Kolibe postavia ďalšie byty Rakúšania

Rezidencia na Kolibe - vizualizácia Zdroj: Atrios

Ceny sa začínajú od necelých 172-tisíc eur za dvojizbový byt so 68 m2, terasou a takmer dvestometrovou predzáhradkou. Trojizbové byty stoja od 253-tisíc a štvorizbáky od 310-tisíc. Ceny najväčších bytov sa šplhajú až k sume 620-tisíc eur. Štvorcový meter vychádza od takmer 2 800 do necelých 3 200 eur. Rezervovaná je už viac ako tretina bytov.

Obyvatelia si ešte môžu dokúpiť parkovacie miesta. Spolu ich je 64, z toho 40 vonkajších a 24 vnútorných. Vonkajšie vyjde na 12-tisíc a garážové na 18-tisíc eur. V komplexe sa počíta aj s prípravou na nabíjanie elektromobilov.

Začiatok výstavby je naplánovaný ešte v prvom štvrťroku tohto roku, trvať by mala 14 mesiacov. Dokončenie je stanovené na tretí štvrťrok 2018.

Developer projektu UBM má vyše 140-ročnú tradíciu. Sústreďuje sa na rezidenčné, hotelové a kancelárske projekty v Rakúsku, Nemecku, Poľsku a Česku. Projekty však má v ďalších ôsmich krajinách, vrátane Slovenska, kde vlastní logistické Senec Cargo Center. Atrios spolupracoval počas 16 rokov existencie na vyše 360 dokončených projektoch.