Doteraz sa krajskému mestu realitné projekty väčších rozmerov vyhýbali. Graniar je z tohto pohľadu najväčším za posledné obdobie. Firma Technotrade Invest patriaca do skupiny Grafobal Group úradom predložila zámer, ktorý počíta s výstavbou piatich bytových domov.

Plány nadväzujú na domovú výstavbu, ktorú investor realizoval už pred štyrmi rokmi. Stavať by sa malo na území vymedzenom ulicami Školská a Muškátová. Je viditeľné aj z rýchlostnej cesty R1, ktorá prechádza Banskou Bystricou.

Kmotrík postaví v Banskej Bystrici 244 bytov

Graniar - vizualizácia Zdroj: Technotrade Invest

Investor počíta s piatimi bytovými domami, v ktorých sa bude nachádzať 244 bytov. „Objekty sú navrhnuté ako štvorposchodové s ustúpeným najvyšším podlažím. Vytvára to priestor pre nadštandardné byty s terasami a výhľadmi na mesto a jeho okolie. Typické poschodie objektu predstavuje sedem bytových jednotiek od 1,5 izbových po trojizbové,“ píše investor v zámere, ktorý posudzujú úrady.

V ponuke dominujú najmä 1,5 izbové (83 jednotiek) a dvojizbové (84 jednotiek) byty. Trojizbových bytov by malo byť 45 a štvorizbových 12.

Kmotrík postaví v Banskej Bystrici 244 bytov

Graniar - vizualizácia Zdroj: Technotrade Invest

Predná dvojica domov by mala mať trojpodlažné podzemné garáže. Okrem toho investor počíta aj s doplnkovými službami. „Budú tu situované zóny rozvíjajúce komunitný charakter súboru – detské ihriská, zelené plochy, zóny pre oddych, grilovanie, malá občianska vybavenosť, kaviareň s terasou,“ píše investor.

Rozloha podlahovej plochy objektov je 24 490 štvorcových metrov. Firma počíta s rozpočtom 14,7 milióna eur. So stavebnými prácami by mali začať v septembri 2017, kolaudácia je naplánovaná na jar 2019.

Zatiaľ posledným ohláseným developerským projektom firiem, ktoré spadajú do skupiny Ivana Kmotríka, boli Byty Tehelné pole. Pozdĺž Bajkalskej ulice plánuje firma Tehelné postaviť 334 bytov.