Ceny si projekt nastavil o niečo nižšie ako neďaleký Sky Park, ktorý už developer Penta Investments začal stavať. V Klingerke vyjdú byty v štandarde od necelých 2 200 až po takmer 3 200 eur za štvorcový meter podľa podlažia a orientácie bytu.

V cene je aj pivnica, parkovacie miesto v garáži stojí 19 200 eur. Štandard sa použitými materiálmi drevených podláh, dlažieb, obkladov a sanity blíži k Zuckermandlu, ktorý už J&T Real Estate v Podhradí dokončuje.

V Klingerke budú dvoj- až štvorizbové byty. Najmenší dvojizbák s výmerou 50,6 m2 a takmer šesťmetrovým balkónom stojí od 134-tisíc eur. Trojizbáky majú plochu od 70 m2 a ceny od necelých 169-tisíc eur, štvorizbáky začínajú od sto štvorcov a 255-tisíc eur.

Klingerka spúšťa predaj bytov, cenami ide pod Sky Park

Klingerka - vizualizácia Zdroj: J&T Real Estate

Od tretieho po tridsiate poschodie bude na podlaží po 12 bytov, na ďalších po desať a na najvyššom poschodí sú štyri rozľahlé byty nad 150 m2 v cenách vyše pol milióna až po 667-tisíc eur.

Klingerka vyrastie na mieste, kde v minulosti stála textilná továreň s rovnakým názvom. Komplex je ohraničený Prístavnou, Pláteníckou, Valchárskou a Súkenníckou ulicou v mestskej časti Ružinov.

Súčasťou projektu sú dva objekty. Bytová veža so šošovkovitým pôdorysom bude mať 35 poschodí a výšku 115 metrov, situovaná bude pri Prístavnej ulici. Kancelárska budova umiestnená hlbšie v areáli prinesie na 11 poschodiach 10-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Prepojené budú parkovacím domom s viac ako 600 stojiskami. V parteri vzniknú obchodné priestory.

Klingerka spúšťa predaj bytov, cenami ide pod Sky Park

Klingerka - vzorový byt Zdroj: J&T Real Estate

Súčasťou areálu bude nový verejný park so športoviskami, fitness parkom, detskými ihriskami, oddychovou zónou, záhradou, lúkou a námestím. Zeleň zaberie takmer štyritisíc štvorcových metrov. Od rušnej Prístavnej ulice bude chránená budovami.

Začiatok výstavby je plánovaný na koniec tohto roka. S dokončením sa počíta na prelome rokov 2019 a 2020. Celková investícia dosiahne sumu 84 miliónov eur.