Klingerka vznikne v Ružinove medzi Prístavnou, Pláteníckou, Valchárskou a Súkenníckou ulicou. Ide o časť územia bývalej chemickej továrne Gumon.

Pôvodne sa v lokalite plánoval iný projekt, kde trojica investorov zamýšľala až 45-podlažnú vežu. JTRE kúpil pozemky s rozlohou zhruba 1,5 hektára na jeseň 2015 a rezidenčnú časť napokon naplánoval do výšky 36 nadzemných podlaží.

S výstavbou začnú po dočistení 

Developer aktuálne informuje, že Klingerka po získaní stavebného povolenia postupuje k samotnej realizácii. Výstavba by sa mala začať podľa JTRE o niekoľko mesiacov, presný termín zatiaľ firma neuvádza. Dokončiť musí ešte vyčistenie územia, s ktorým už začala pred mesiacmi.

JTRE už má za sebou aj predstavenie projektu obyvateľom dotknutého územia. Susedom developer prisľúbil opatrenia na zmiernenie dopadu výstavby na komfort ich bývania. Napríklad zariadenie staveniska, ktoré pozostáva z niekoľkých na sebe položených kontajnerov, bude tvoriť stenu orientovanú tak, aby chránila rodinnú zástavbu pred hlukom a prachom.

„Aby sme eliminovali pohyb stavebných mechanizmov po cestných komunikáciách, budú tieto vchádzať najkratšou možnou cestou na stavenisko a rovnako aj z neho vychádzať,“ vysvetlil projektový manažér JTRE Peter Medľa.

Developer tvrdí, že 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa