V bratislavskom Ružinove sa schyľuje k ďalšej výstavbe. K rozostavanej tretej etape Jégého aleje na rovnomennej ulici má začať pribúdať štvrtá. Tá v súčasnosti prechádza zmenami smerom k väčšiemu počtu bytov.

Developerská spoločnosť Finep totiž získala vyjadrenie z hľadiska životného prostredia hovoriace o tom, že môže postaviť 194 bytov (z toho 41 nebytových apartmánov) miesto naposledy plánovaných 172 a robiť aj ďalšie zmeny.

„Dochádza ku zmene pôvodnej bytovej skladby a nárastu bytov rozdelením väčších 3- a 4-izbových bytov na väčší počet menších bytov, prevažne 1-izbových, v súlade s dnešným dopytom na rezidenčnom trhu,“ informuje oficiálny dokument.

Štvrtá etapa projektu má vyrásť za nedávno zbúranou športovou halou a pozdĺž Trnavskej cesty. Bude sa skladať z dvoch budov – dominantnej 21-podlažnej a nižšej trojpodlažnej. Architektúrou má nadväzovať na existujúce etapy.

Jégého alej IV: viac menších bytov

Obytný komplex Jégého alej III - vizualizácia

V porovnaní s pôvodným plánom chce investor obchodné priestory na prízemí nahradiť parkovacími miestami. O prenájom obchodov totiž v už dokončenej prvej etape nie je dostatočný záujem.

Celkovo sa počíta s 276 parkovacími státiami v garážach a na povrchu, z toho časť je ako rezerva pre rozostavanú tretiu fázu. Kapacitu parkovísk musel developer meniť aj vzhľadom na novú parkovaciu normu, ktorá vstúpila do platnosti predvlani.

V rámci Jégého aleje dokončujú tretiu etapu, kde sa ceny bytov pohybujú na úrovni 1 700 až 1 900 eur/m2 s DPH. Predpokladaný začiatok predaja bytov vo štvrtej etape je ešte tento rok so štartom výstavby „čo najskôr“, predpovedala šéfka firmy Olga Petkova začiatkom leta.

Investorovi v súčasnosti ostáva už len málo voľných bytov a relatívne rýchlo sa vypredali aj predošlé dve etapy. To je hlavný dôvod, prečo sa tak ponáhľa s výstavbou ďalšej fázy.

View Jégého alej III a IV in a larger map