Vonkajšie rolety excelujú v mnohých faktoroch 

Ideálnym príkladom na tvrdenie z úvodu sú účinné vonkajšie rolety. Mnohí považujú práve vonkajšie rolety za tú najlepšiu voľbu, čo sa tieniacej techniky týka. Čomu vďačia za to, že sú už roky tak obľúbené? 

Vonkajšie rolety sa jednoducho používajú, ale to samozrejme nie je jediný faktor, ktorý formuje ich úspech. Čo sa tienenia týka, zrejme nemusíme fungovanie roliet bližšie opisovať. Aj vonkajšie rolety fungujú v podstate rovnako ako rolety vnútorné. Dokážu vám úplne zatemniť váš interiér. 

Majú však aj izolačnú funkciu, keďže odrážajú slnečné lúče predtým ako preniknú do interiéru a znemožňujú im ho tak nadmerne prehrievať. V zime naopak chránia pred priveľkými únikmi tepla zvnútra von. 

A v neposlednom rade majú aj bezpečnostnú funkciu, ktorú oceníte ak bývate v rodinnom dome, či na prízemí. V zatiahnutom stave vytvoria na oknách „bariéru“, ktorá výrazne sťaží možné pokusy o nezákonné vniknutie cez okno. 

S markízou vás slnečné lúče, či jemný dážď nemusia trápiť ani ak ste na svojej terase 

Keď už sme spomenuli rodinné domy, čo takto aj jednoduché riešenie pre terasy? A inšpirovať sa môžeme roletami. Veď obľúbené markízy sú s trochou predstavivosti rolety otočené o niekoľko stupňov. Podobne ako rolety na oknách aj markíza na terase vás ochráni pred slnečnými lúčmi. 

A so správnym výberom látky môžete získať naviac ochranu aj pred jemným dažďom. Kvalitnejšie markízy ponúkajú aj predný výsuvný volán, ktorý tieni slnko pri západe, keď je na obzore nízko. Špičkové modely ponúkajú aj zvýšenú odolnosť voči vetru, aby ste sa nemuseli báť, že poveternostné podmienky vašej markíze uškodia.