Plány o výstavbe obytného súboru Jarabiny v Bratislave sú známe už dávnejšie. Až v týchto dňoch však nový developer a zároveň predajca, spoločnosť Atlas Real, zverejnil vizualizácie a konkrétnejšie čísla. V komplexe niekoľkých objektov vznikne 323 bytov, s ich výstavbou plánujú začať tento rok.

Väčšina zamýšľaných budov na Jarabinkovej ulici bude osempodlažných, dominantu vytvorí pätnásťposchodová veža. Bytovky majú priniesť viacero typov bytov, od najmenších jednoizbových s rozlohou 41 m2 až po mezonety s podlahovou plochou vyše 260 štvorcov.

Jarabiny vyrastú v kancelárskej zóne

Pre potreby parkovania majú slúžiť dve podzemné podlažia s vyše 500 parkovacími miestami. Predpokladané investičné náklady sa pohybujú vo výške približne 1,6 miliardy korún.

Jarabiny už majú podľa obchodného riaditeľa Atlas Realu Andreja Lendela stavebné povolenie. „S výstavbou začneme tento rok,“ približuje pre TRENDreality.sk. Celý komplex má byť potom hotový v roku 2010.

Jarabiny vyrastú v kancelárskej zóne

Prvé informácie o Jarabinách sa objavili už pred niekoľkými rokmi. Projekt však pôvodný developer predal spoločnosti Atlas Real, ktorá sa zároveň stala aj predajcom. Exkluzívnym predajcom mal byť pôvodne Lexxus, kvôli zmene majiteľa celého projektu však k predaju bytov nedošlo.

Obytný komplex sa nachádza vedľa Plynárenskej ulice v blízkosti viacerých administratívnych centier. Či už ide o dve etapy Apollo Business centra, Bratislava Business centra, Business Center Bratislava a ďalších. Jediným výraznejším plánovaným rezidenčným projektom v lokalite je 106523>Trinity, tri bytové vežiaky spoločnosti Vara.

Vizualizácie – Atlas Real