Ide o obytnú zónu na začiatku mestskej časti v smere z Petržalky a diaľničného obchvatu. Pozemky sa nachádzajú ešte pred prvou fázou trochu ďalej od cesty. Začiatok výstavby sietí je naplánovaný na december s dokončením v lete budúceho roka.

Vznikne 95 stavebných parciel s výmerami od 4,8 po 7,6 áru. Ich cena sa pohybuje medzi 208 až 287 eur/m2 v závislosti od veľkosti i polohy samotného pozemku. Podľa oficiálnej webstránky je necelá dvadsiatka parciel určená pre individuálnu výstavbu predaná.

Developer mal pred dvoma rokmi aj ambíciu zasahovať nejakým spôsobom do architektúry domov, aby zóna získala jednotný ráz. Dnes už o tom nehovorí.

Medzi pozemkami pre výstavbu rodinných domov a hlavnou cestou patrí Sitnu ešte ďalšieho 1,6 hektára, na ktorom sa pripravuje druhá fáza bytových domov. V pláne je približne stovka bytov a nákupná aj športová zóna s plánovaným štartom výstavby bytoviek v roku 2017.

Projekt Jantár v prvej fáze dokončenej v roku 2011 priniesol 52 bytov v troch bytovkách a približne päťdesiatku stavebných pozemkov ďalej od cesty. Byty ponúkané za ceny okolo 2-tisíc eur/m2 sú dnes už vypredané, rovnako aj pozemky. Na prízemí domov vznikli menšie obchodné priestory.

V susedstve obytnej zóny ožívajú plány na kompletnú rekonštrukciu starej sýpky a jej premenu na moderné kultúrne a centrum s komerčnými priestormi i bývaním. Začiatok výstavby je naplánovaný na jar budúceho roka, dnes tu zatiaľ visí veľká reklama s vizualizáciou. Bilbord s kontaktmi visí aj na pozemkoch vedľa v smere bližšie k centru mesta, parcely sú oplotené s logom Bývanie Opál.

Sitno Holding Real Estate je súčasťou investičnej skupiny, okrem prvej fázy Jantáru stojí za projektom Nobelova, kde nedávno spustili predaj druhej etapy. Okrem toho plánuje aj veľké prebudovanie zanedbaného športového areálu bývalej Telovýchovnej jednoty Spoje v Podunajských Biskupiciach.