O projekte sa začalo rozprávať ešte začiatkom roku 2015, keď dcérska spoločnosť developera predložila úradom zámer na posúdenie vplyvu na životné prostredie. Využiť chcela pozemky s celkovou výmerou 5,3 hektára, ktoré ležia hneď vedľa komplexu Aircraft, kde je aj fitnes centrum Sport House. Po dvoch rokoch predstavuje developer svoje plány už aj oficiálne a s novými vizualizáciami. Na okraji Ružinova chce postavať novú štvrť.

Cenovo výhodné bývanie

Projekt nazval Ovocné sady a okrem bývania má ponúknuť aj priestor pre športové aktivity, relax a trávenie voľného času. „Chceme tejto časti Trnávky vdýchnuť život a spraviť z nej plnohodnotnú štvrť. Kým cez deň bude najväčší pohyb v blízkych obchodných a administratívnych objektoch, popoludní a podvečer územiu prinesú život obyvatelia obytných domov a ich deti,“ hovorí výkonný riaditeľ J&T Real Estate Pavel Pelikán.

J&T Real Estate predstavuje projekt Ovocné sady, prinesie 1 030 bytov

Ovocné sady Zdroj: J&T Real Estate

Developer hovorí o tom, že cieľom projektu je ponúknuť cenovo dostupné bývanie. „Som presvedčený, že táto nová štvrť môže pomôcť mnohým rodinám získať prvé vlastné bývanie v Bratislave,“ naznačuje zaradenie projektu P. Pelikán. Developer dokonca hovorí o tom, že pôjde o „najdostupnejšiu cenu na trhu vo svojom segmente“.

Tisícka bytov

Celkovo by  malo v projekte vzniknúť 1 030 bytov. V prvej etape pôjde hlavne o dvojizbové byty. O architektonickú stránku sa postaralo štúdio GFI. Súčasťou komplexu bude park s okrasnými ovocnými stromami, detským ihriskom a priestorom na spoločné trávenie času. Ihrisko počíta s pitnou fontánou, tienenými plochami a lavičkami či miestom určeným na grilovanie. Park bude hraničiť s areálom škôlky, umiestnenej v jednom z obytných domov.

Ovocné sady chcú lákať na blízkosť nákupného centra Avion Shopping Park, Ikea či Pharos. Developer sa doteraz zameriaval najmä na centrum mesta, kde realizoval projekty Panorama City, River Park, či Zuckermandel. Aktuálne prebiehajú prípravy na odštartovanie projektov KlingerkaEurovea 2, kde by mal vzniknúť aj prvý mrakodrap na Slovensku.