Najnovší prírastok projektu Karloveské rameno pozostáva z dvoch objektov. Ďalej od vody vyrastie šesťpodlažný dom s 35 apartmánmi, bližšie k vode zasa súvislý pás radových domov, ktoré developer marketingovo označuje ako radové apartmány. Všetko sú to nebytové priestory, otázna je teda možnosť zapísať si v nich trvalý pobyt.

„Priemerná cena radových apartmánov je 2 300 eur/m2 s daňou a apartmánových bytov je 2 600 eur/m2,“ pre TREND Reality hovorí Katarína Krajňáková, hovorkyňa developera. Najlacnejšia dvojizbová jednotka s výmerou 62 štvorcov a balkónom vo väčšom objekte stojí 187-tisíc. Trojica v súčasnosti voľných radových mezonetových apartmánov so 163 m2 zasa štartuje na 530-tisíc.

Vznikne k nim 79 podzemných parkovacích miest a 10 nadzemných. Podľa oficiálnej webstránky je predaných deväť apartmánov, zvyšok je voľný alebo rezervovaný.

J&T RE stavia 40 apartmánov v Karloveskej zátoke

Karloveské rameno - apartmány Zdroj: J&T Real Estate

Ide o územie, kde predtým stál hostel Paddler. Oficiálne podľa územného rozhodnutia je šesťpodlažný apartmánový dom a pás radových domov dostavbou rekreačného zariadenia.

Predošlú funkciu má pripomínať lodenica na prízemí radových domov. „Vzhľadom na jedinečný charakter lokality máme záujem na zachovaní vodáckych športových aktivít v území, v projekte sa bude nachádzať   lodenica s kompletným zázemím pre vodákov ako sú šatne, sprchy a bufetové zariadenie. Na priestory lodenice a bufetu hľadáme prevádzkovateľa,“ vysvetľuje hovorkyňa J&T RE.

J&T RE stavia 40 apartmánov v Karloveskej zátoke

Karloveské Rameno - aktuálny stav výstavby Zdroj: Bratislava YIMBY

Pred štyrmi rokmi sa objavil aj plán na Karloveskú pláž, z dielne rovnakého developera. Vybudovať chcel pontónové mólo s bazénom a letným sedením, pribudnúť mali menšie ihriská, parkové úpravy i cyklotrasy. Podľa K. Krajňákovej ide o zámer s možnosťami ďalšieho športového využitia týkajúci sa tretej etapy.

Treťou fázou je podľa starších informácií výstavba tretieho architektonicky a objemovo podobného objektu, aké už v lokalite stoja. Má sa nachádzať vedľa dvoch bytoviek v smere ďalej od centra mesta a priniesť 78 bytov a občiansku vybavenosť. Doplnil by tak existujúci 141-bytový komplex, ktorý bol jedným z prvých v Bratislave s prívlastkom luxusný.