Stavebné práce sa začínajú krátko po ukončení výberu generálneho dodávateľa, ktorým sa stala stavebná spoločnosť ise. „Do výberu pozývame len firmy, s ktorými máme sami pozitívne skúsenosti, alebo sme získali o nich excelentné referencie. Máme vysoké nároky na realizáciu, preto potrebujeme partnerov, na ktorých sa môžeme spoľahnúť,“ hovorí architekt Igor Lichý, predseda predstavenstva ITB Development.

„ITB Development nás postavilo pred výzvu, na ktorú si plne trúfame,“ reaguje konateľ ise Oto Bortlík. Developer označuje projekt za svoju vlajkovú loď. Na pozemku s rozlohou 6 500 štvorcových metrov postaví tri štvorpodlažné budovy, v každej bude 16 respektíve 17 bytov.

ITB začína na Kolibe stavať vily Gansberg

Gansberg Koliba Zdroj: ITB Development

Takmer polovicu tvoria štvorizbové byty s výmerami od 104 do 138 štvorcových metrov. Zvyšnú ponuku tvoria najmä dvojizbové a trojizbové byty, doplnené o dva jednoizbové a jeden päťizbový byt. Výmery sa pohybujú od 29 do 216 m2, k tomu prislúchajú predzáhradky, balkóny alebo terasy, v niektorých prípadoch neobvykle rozľahlé. Zeleň bude tvoriť viac ako dve tretiny pozemku.

Ceny bytov sa pohybujú okolo 2 700 až 3 200 eur za štvorcový meter v nadštandardnom vybavení, ktoré zahŕňa podlahové kúrenie, drevené podlahy, hliníkové okná či terasové dosky z exotických drevín. ITB tradične ponúka možnosť výrazne prispôsobiť byty podľa objednávky kupujúcich.

Na pozemku má vzniknúť aj detské ihrisko a relaxačná zóna s lavičkami. K dispozícii bude 68 parkovacích miest v podzemných garážach a 18 stojísk na pozemku.

Podaniu žiadosti o stavebné povolenie predchádzali prezentácie projektu mestským poslancom a obyvateľom Koliby. Z nich vyplynuli podnety, ktoré ITB premietlo do projektu. Na úkor vlastného pozemku rozširuje cestnú komunikáciu z piatich na sedem metrov a pridá k nej 1,5 metra široký chodník.

Na križovatke Podkolibská - Jeséniova vytvorí nový odbočovací pruh a prechod pre chodcov. Zapúšťa tiež zastávku hromadnej dopravy, ktorá už nebude spomaľovať zvyšok premávky.

ITB začína na Kolibe stavať vily Gansberg

Gansberg Koliba Zdroj: ITB Development

Požiadavky reagovali na masívnu výstavbu na Kolibe. V blízkosti Gansbergu stavia rakúsky UBM Development v spolupráci so slovenskou projektantsko-developerskou firmou Atrios komplex mestských víl Rezidencia na Kolibe. Väčšia výstavba však prebieha najmä pri Tupého ulici s projektmi ako Park pod Kolibou, Belaria, Nová Koliba, Eleven či Grand Koliba.