Vďaka širokospektrálnym vlastnostiam tejto techniky sa z obyčajného tienenia okien môže stať inteligentná voľba a investícia, ktorá vám navyše pomôže znížiť účet za vykurovanie domu. Aby ste sa preto aj vy vyhli strate tepla z vašich okien, ktoré sa týmito cestami stráca a uniká do exteriéru v pomerne veľkej miere, ponúkame vám krátky prehľad modernej tieniacej techniky.

Optimálny teplotný komfort interiéru vďaka moderným roletám

Každý majiteľ nehnuteľnosti zrejme veľmi dobre vie, že udržať optimálnu klímu v interiéri nie je  jednoduché. V zime, ale aj v lete musíte pre zaistenie optimálneho teplotného komfortu vynaložiť obrovské úsilie, ktoré vás oberá nielen o čas, ale aj peniaze. A pritom stačí pre nápravu tak málo. Inteligentnou voľbou, ktorá pomáha znižovať účty za vykurovanie domu bez potreby zdroja ďalšej energie - sú moderné rolety.

Základom úspechu je predsa nájsť a vyriešiť najväčší zdroj strát, čím môžete prispieť k efektívnejšiemu vykurovaniu vašej nehnuteľnosti. A nakoľko zhruba 40 % tepla v našich domovoch uniká do exteriéru oknom, pričom toto číslo sa v závislosti od ich veľkosti a kvality môže ešte zvyšovať, patria práve tieto časti interiéru z tohto hľadiska k najrizikovejším.

Moderné rolety, ktoré sa jednoducho vyberajú a ešte ľahšie na okná inštalujú, patria nielen k inteligentným spôsobom regulácie prirodzeného denného svetla v interiéri, ale aj k riešeniu efektívnejšieho vykurovania interiéru.

Svojou špeciálnou konštrukciou a materiálovým zložením, rolety okno nielen dokonale zatemnia, ale aj izolujú pred chladom z vonku a únikom vzácneho tepla z interiéru. Získate tak multifunkčný systém, vďaka ktorému bude spotreba vašej energie lacnejšia a zároveň šetrnejšia k životnému prostrediu.

Rozhodujúcu úlohu zohráva pokrytie

Dôvodom je fakt, že na zatemnenie a izolovanie okien pred svetlom aj chladom môžete dnes využiť obrovské množstvo tieniacej techniky. Pomerne stále obľúbené sú závesy a záclony, v ktorých sa ale drží nebezpečný prach a toxické častice. Tiež im musíte venovať viac času pri údržbe a nie až tak dokonale a komplexne pokrývajú rizikové časti okna.

Rolety to zvládajú bez najmenších problémov. Dokonale vás chránia pred chladom a teplom v dôsledku ich úplného pokrytia sklenenej výplne počas celého roka.

Praktická a dekoratívna úprava okien

Vďaka množstvu univerzálnych vlastností tejto tieniacej techniky môžeme s pokojným svedomím a vedomím tvrdiť, že rolety patria k praktickej a dekoratívnej úprave okien budúcnosti. Blokovanie slnečného svetla počas leta a izolácia okien pred chladom v zime sú výhody, ktoré každá jedna domácnosť v dnešnej náročnej dobe ocení.

Bez dodatočného zdroj ďalšej energie môžete pomocou jednoduchej rolety dosiahnuť v interiéri optimálnu klímu, vytvoriť si súkromie alebo príjemný tieň na relax.

Ak preto žijete v oblasti s chladnejším podnebím a náklady na vykurovanie nehnuteľnosti sú vysoké, zvážte použitie tohto systému a vysoký komfort i pohodlie dostanete za odmenu.