Pozemky v oboch súboroch sa nachádzajú takmer vedľa seba hneď za vstupom do obce od Kvetoslavova. Prístupné však budú odbočením z Hlavnej ulice na Čerešňarku a Športovú ulicu.

V oboch prípadoch vlastníci pozemkov pripravujú územie pre výstavbu rodinných domov vrátane vybudovania infraštruktúry a komunikácií. Pozemky budú následne určené na predaj na individuálnu výstavbu.

Súbor Hviezda pripravuje spoločnosť XL four. Celé územie má 1,6 hektára, z toho 1,3 hektára tvoria stavebné pozemky pre dvadsať rodinných domov a 56 parkovacích miest vrátane parkovania pozdĺž ulice. Súčasťou súboru budú aj multifunkčné a detské ihrisko.

Dopravné napojenie jednotlivých pozemkov má riešiť jednosmerná cesta tvaru U s vjazdom a výjazdom na Športovú ulicu. Pozemky majú výmery od 539 do 842 štvorcových metrov, ihriská zaberú vyše tisícku štvorcov.

V Hviezdoslavove pribudnú pozemky pre nové rodinné domy

Obytné súbory Hviezda a Eurodevelopment - situácia Zdroj: Euro Development

Firma predávala aj ďalšie pozemky v blízkosti, ktoré sú na jej stránke označené ako predané. V rámci prvej fázy sa už stavajú rodinné domy. XL four patrí spolumajiteľovi agentúry XL Group, ktorá organizuje športové, spoločenské, firemné akcie a koncerty.

Súbor Eurodevelopment pripravuje spoločnost Euro Development, ktorá realizovala napríklad bytový dom v Dunajskej Lužnej. Územie má jeden hektár, z toho 15 stavebných pozemkov zaberá vyše 8 700 m2. Výmery jednotlivých pozemkov sa pohybujú od 505 do 683 štvorcov. Firma ich predáva za 39 eur za štvorcový meter.

Stanovené limity pre výstavbu v oboch súboroch hovoria o maximálne dvojpodlažných rodinných domoch s rovnou strechou. Zastavaných môže byť maximálne 30 percent pozemku.