Druhá etapa bytového projektu Hroznový sad v bratislavskej Rači je vo finále. V závere februára finišoval developer, spoločnosť Capital Gate, s.r.o., s kolaudáciou. Koncom marca by sa podľa makléra Petra Valenta z realitného portálu novostavby.sk mohli noví majitelia bytov sťahovať.

Z celkovo 111 jedno- až štvorizbových bytov je aktuálne voľných 26, hlavne menšie trojizbové a štvorizbové. K nim si záujemcovia môžu zakúpiť parkovacie miesto v garáži za vyše 11-tisíc eur alebo pred domom za zhruba 5-tisíc eur. Pod povrchom zostalo podľa P. Valenta asi desiatka miest, vonku tridsať.

„Každý byt z už predaných má odkúpené jedno až dve parkovacie miesta. Státia sa vystavali navyše, takže kto má záujem, môže si zakúpiť aj dve či tri miesta,“ uviedol pre TRENDreality.sk P. Valent.

Hroznový sad dvojku dokončili

Nebytové priestory už voľné nie sú. Aktuálne ceny za nehnuteľnosť, ktoré sa pohybujú od necelých 1700 eur za štvorcový meter, by sa meniť nemali. P. Valent predpokladá, že do leta by sa mohli vypredať všetky ponúkané byty. Na predaj je napríklad trojizbový byt na prvom podlaží s rozlohou 75 m2 s viac ako 7-metrovou lodžiou a pivnicou za 139,9-tisíc eur.

Projekt, ktorý developer financuje z vlastných zdrojov, predstavuje štyri bytové domy. Tri majú šesť nadzemných podlaží s 31 bytmi, štvrtý má štyri podlažia a 18 bytových jednotiek. Na jar plánuje investor nasadiť trávu a vybudovať pri bytovkách detské ihrisko.

Hroznový sad dvojku dokončili

Prvá etapa Hroznového sadu priniesla v dvoch bytovkách 40 bytov s obchodmi a službami na prízemí. Postavila ju bratislavská firma Team Real, ktorá je personálne prepojené s investorom dvojky Capital Gate.

Foto – novostavby.sk