V regióne Liptov na severe Slovenska, ktorý je obľúbeným miestom celoročného oddychu slovenských a zahraničných turistov, pokračuje výstavba trojpodlažných chát so zelenou sedlovou strechou v Rezidencii Hrabovo pri Ružomberku.

Developerská spoločnosť Ideal Concept z tohto okresného mesta plánuje okrem chát stavať v následnej fáze aj dom Sky Apartmány so 72 apartmánmi s reštauráciou, detským kútikom, kongresovou sálou a wellnessom na streche.

Jeho zámerom je vystavať celý rekreačný rezort vrátane ďalšieho externého wellnesu v lese, miest na grilovanie, prípadne cvičenie v prírode a tak priniesť kvalitné služby, aby Slováci trávili dovolenku doma.

Podobné plány avizoval developer Viagroup na strednom Slovensku s projektom Lesopark Sliač,ktorý má byť spojením  bývania a aktívneho oddychu pre 160 až 200 obyvateľov.

Kapacita Hrabova má svoje limity


„So stavbou druhej etapy - apartmánový dom Sky Wellness začneme hneď po vydaní stavebného povolenia, na ktorom teraz aktívne pracujeme. Veríme, že sa tak stane najneskôr v roku 2023. Celková výška investície presiahne 20 miliónov eur,“ uviedol pre TREND projektový manažér spoločnosti Tomáš Uličný s tým, že významne na nich vplývajú ceny stavebného materiálu a jeho limitovaná dostupnosť. Preto počas výstavby mierne upravili ceny.

Apartmány budú na predaj a komerčné priestory ako reštaurácie či kaviarne budú v prenájme pre správcovskú spoločnosť. Tá zabezpečí technickú správu rezortu a tiež prenájom apartmánov pre majiteľov. Jeho cieľom je zabezpečiť pre nich pasívny príjem z vlastníctva tejto nehnuteľnosti.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa