Na väčšine vizualizácií vyzerajú pripravované stavby pekne a moderne, realita je však o čosi horšia. Aj preto sa TREND Reality po rokoch opäť rozhodol zorganizovať anketu o najškaredšiu novostavbu na Slovensku.

Návrat po rokoch

Keď sme rovnaké hlasovanie organizovali v roku 2010, víťazstvo si odniesol ružinovský projekt Gloria, na druhom mieste skončil obytný dom Manhattan a treťou najškaredšou stavbou krajiny sa stali zhodne projekty Jégého alej a River Park.

Tentoraz sa anketa chce zamerať na stavby postavené v rokoch 2010 až 2018. Podobne ako pred rokmi, aj teraz zažívame obdobie realitného boomu. Bude zaujímavé porovnať, či sa slovenská architektúra pohla ďalej a náš životný priestor nové projekty skvalitňujú.

Zrkadlo developerom

A nemyslíme len veľké projekty, ktoré sú viac pod drobnohľadom verejnosti. Chceme si všímať aj bežné stavby v menších mestách či obciach. Aj preto vyhlasujeme anketu o slovenskú novostavbu (prípadne rekonštrukciu), ktorá sa verejnosti najmenej páči.

Čitatelia môžu svojho favorita prihlásiť prostredníctvom priloženého formulára, prípadne cez našu stránku TREND Reality na sociálnej sieti. Odpovede vo formulári sú anonymné, v prípade záujmu k nim môžete napísať aj vaše zdôvodnenie výberu. 

Po týždni zostavíme zoznam desiatich stavieb, o ktorých bude verejnosť hlasovať. Výsledky zverejníme na konci tohto roka. Majú byť aj akýmsi zrkadlom developerov a vysvedčením od verejnosti.

Hlasovanie je ukončené

Pozrite si, ktoré stavby nominovali čitatelia