Objekt sa nachádza hneď vedľa dva roky dokončenej prvej fázy prinášajúcej niekoľko desiatok bytov a priamo na hranici zrenovovaného kultúrneho a voľnočasové centra Kulturpark na košickej Skladnej ulici. V minulosti tu boli záhrady, neskôr delostrelecké kasárne.

Projekt dokončili vlani na jeseň, skolaudovali ho v októbri 2015. Dnes sú vypredané všetky byty, ich ceny dosahovali 1 500 až 1 600 eur/m2 vrátane DPH, najmenšie jednotky stáli niečo menej ako 60-tisíc, ceny štvorizbových presahovali 200-tisíc. Vzniklo aj 52 parkovacích miest v podzemí a vonku.

„Z pôvodnej historickej budovy ostáva iba obvodový plášť, ktorý bude dodatočne zateplený minerálnou vlnou, na ktorej sa zrealizujú omietky a štukatúry v historickom duchu. Na ustúpenom V. nadzemnom podlaží bude odvetraná fasáda z najmodernejších kompozitov, tak ako pri prvej etape,“ informuje investorská spoločnosť Safran Develoment, a.s.

Historický objekt pri košickom Kulturparku už prestavali na byty

Šafránová záhrada Zdroj: Safran Development

Hneď vedľa postavil rovnaký developer prvú fázu Šafránovej záhrady so 69 bytmi, kde priemerné ceny presahovali 1 500 eur/m2 s DPH, šlo o novostavbu. Za výstavbou stoja podnikatelia v minulosti pôsobiaci v spoločnosti Kerko, čo je výrobca keramických obkladov a dlažieb. Firmu neskôr získala medzinárodná skupina Lasselsberger.

Košický rezidenčný trh je dnes silne konkurenčný, pribúdajú nové projekty a ďalšie majú developeri v pláne. Štartuje výstavba Rezidencie pri radnici so stovkami bytov, rozostavaná je Nová terasa, Park Anička a ďalšie. Okrem toho sa má čoskoro naštartovať predaj a výstavba Mlynskej bašty.