V Petržalke vyrastie Hájpark. Ide o rezidenčný projekt v zeleni oproti dostihovej dráhe na Kutlíkovej ulici. Bývalý technický vodárenský a plynárenský areál chce spoločnosť Imagine Development premeniť na nové bývanie s viac než stovkou bytov.

Celková plocha pozemku dosahuje približne jeden hektár, nenápadná odbočka do areálu je niekde v strede Kutlíkovej ulice a nachádzajú sa tu ešte niektoré stavby a napríklad aj malá bytovka. Developer na vizualizáciách prezentuje zachovanie veľkého množstva zelene v strednej časti pozemku.

Počíta sa s tromi 5- až 7-podlažnými objektmi, v ktorých celkovo vznikne 130 bytov s výmerami od 37 po 105 štvorcových metrov. "Jednoizbové byty začínajú na 81 440 eur s DPH, trojizbové od 153 672," informuje developer. Projekt má územné rozhodnutie, stavebné povolenie je otázkou najbližších mesiacov.

Aktuálne je v ponuke 33 bytov prvej fázy v dvoch bytovkách s predpokladaným štartom výstavby na jeseň tohto roka a s dokončením o rok neskôr. Teraz vznikne aj 65 parkovacích miest na povrchu, ktoré nebude potrebné kupovať.

Hájpark vyrastie pri petržalskej dostihovej dráhe

Hájpark (01) Zdroj: Imagine Development

Podzemné parkovisko so zatiaľ nestanoveným počtom miest a ďalšia takmer stovka bytov vznikne v druhej etape. Štart výstavby je naplánovaný na leto 2015 s dokončením o dva roky neskôr.

Hlavnou súčasťou projektu má byť zelený park s rozlohou 2 500 m2, lavičkami, ihriskom i priestorom pre záhradkárske aktivity obyvateľov. Developer hovorí o britskom prístupe Building for Life, ktorý v dvanástich bodoch prináša návod na kvalitnú výstavbu a zahŕňa napríklad aj spolužitie komunity a jej spoločné aktivity.

Developerská firma Imagine Development má spoluinvestorsky za sebou projekt Nový háj v Petržalke neďaleko. Tu vzniklo približne 70 bytov, ktorých charakteristickou črtou bola najmä možnosť zasahovať do dispozícií až do takej miery, že si budúci obyvateľ mohol zvoliť umiestenie balkónu alebo ho zmeniť na lodžiu.

Hájpark vyrastie pri petržalskej dostihovej dráhe

Hájpark (04) Zdroj: Imagine Development

Spolu s výraznou marketingovou kampaňou sa to stretlo s úspechom a investori (Imagine Development spolu so spoločnosťou ITB) sa rozhodli obe bytové veže stavať naraz namiesto pôvodného plánu budovať po etapách.

Imagine Development sa prostredníctvom svojich vlastníkov angažuje aj v Inštitúte urbánneho rozvoja, čo je organizácia kladúca si za cieľ zlepšiť podmienky pre development na Slovensku, zjednodušiť a urýchliť konania a sprehľadniť celý realitný trh. Jej spolumajiteľ Drahan Petrovič pôsobil niekoľko rokov v kanadskom Vancouveri.

Zobraziť Hájpark na väčšej mape