„Predpokladaný termín preberania bytov zo strany budúcich vlastníkov je prvý štvrťrok 2015,“ hovorí Marek Borovský zo spoločnosti Grunt. Predaj bytov spustil investor začiatkom mesiaca, zatiaľ sú rezervované štyri.

Menšia šesťpodlažná bytovka prinesie 43 bytov s výmerami od 49 do 157 štvorcových metrov. V ponuke prevažujú dvojizbové byty. Ceny sa pohybujú okolo 1 900 až 2 200 eur za štvorcový meter s daňou.

Najlacnejší dvojizbový byt s výmerou necelých 50 m2 a balkónom na prízemí tak vyjde na 110-tisíc eur. Trojizbáky s výmerou 68 m2 stoja podľa podlažia od 142-tisíc do vyše 155-tisíc eur. Parkovacie státie v garáži je na predaj za 13- až 15-tisíc eur, vonku za päťtisíc.

Celkovo je na predaj 26 dvojizbových bytov, 15 trojizbových a dva štvorizbové s terasou na ustúpenom šiestom podlaží. V dvoch podzemných podlažiach sú pivnice a 50 parkovacích státí. Pri dome zaparkuje ďalších 31 áut.

Grunt stavia na Kramároch štyridsiatku bytov

Bytový dom Vlárska Zdroj: Grunt

Grunt začínal koncom 90. rokov predajom pozemkov a výstavbou rodinných domov na Starých Gruntoch a Kolibe v hlavnom meste.

Prvým bytovým projektom boli nízkopodlažné domy v obytnej zóne Slanec na Peknej ceste. V roku 2009 bola dokončená nadštandardná bytovka Brečtanka na Kolibe s 38 bytmi.

Developer plánoval pred krízou viacero ďalších projektov, medzi nimi aj bytovku na Vlárskej. Pôvodne mala nakreslenú zložitú dvojfarebnú fasádu a malo v nej byť 47 bytov. Výstavba bola pripravená na druhú polovicu roku 2008.

Grunt rozmrazil aj ďalší menší predkrízový projekt – osempodlažný dom s vyše tridsiatkou bytov na rohu Koceľovej a Bazovej ulice v Ružinove. Aktuálne prebieha stavebné konanie.

View Bytový dom Vlárska in a larger map