Developerská spoločnosť Grunt pripravuje výstavbu dvoch menších obytných domov v Bratislave. Projekty sú vo fáze územného konania, budovanie by podľa developera malo začať už tento rok.

Na Vlárskej ulici v podhorskej štvrti Kramáre by sa malo začať stavať v 3. až 4. štvrťroku. Z celkovo 47 bytov v dvoch samostatných blokoch bude viac ako polovica dvojizbových, ktorých je v súčasnosti v Bratislave najväčší nedostatok.

Päťpodlažný dom bude z dvoch strán obklopený existujúcimi bytovkami, prízemné byty majú byť orientované do záhrady, zámerom je poskytnúť ich obyvateľom pohodlie rodinného domu.

Grunt pripravuje dva menšie projekty

Ceny bytov zatiaľ podľa Judit Šipekiovej z marketingu Gruntu nie sú presne stanovené, projekt sa však zameriava na stredný a vyšší segment. Ceny by preto mali zodpovedať lokalite i štandardu bytu. V projekte Brečtanka na neďalekej Kolibe napríklad Grunt predáva byty za 120 až 130-tisíc Sk/m2.

Koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka sa má rozostavať osempodlažná bytovka s 35 bytmi na Koceľovej ulici v širšom centre Bratislavy. Majú v nej byť dvoj- až štvorizbové byty.

Grunt pripravuje dva menšie projekty

Bytový dom bude ležať v žiadanej lokalite v pešom dosahu Central Business Districtu Bratislavy medzi Prievozskou ulicou a Mlynskými nivami. Cena tohto projektu zatiaľ tiež ešte nie je známa.

Spoločnosť Grunt začínala predajom pozemkov a výstavbou rodinných domov v bratislavskej štvrti Staré Grunty, neskôr stavala na Kolibe. V súčasnosti buduje nadštandardný bytový dom Brečtanka na Kolibe a 91709 target=blank>obytnú zónu Slanec nad Peknou cestou v Krasňanoch s niekoľkými stovkami bytov a rodinných domov. Plánuje aj ďalšie projekty v Bratislave a okolí.

Vizualizácie - Grunt