V Bratislave kolaudujú ďalšie novopostavené obytné komplexy, do ponúk pribúdajú stovky dokončených bytov. Aj skupina Grafobal Ivana Kmotríka prostredníctvom svojej spoločnosti Intercom Development dokončila projekt Račany Bianco na okraji mesta. Prvé tri zo šiestich bytoviek na Komisárkach v Rači, teda 78 bytov, sú skolaudované a odovzdávajú sa majiteľom.

Projekt je podľa tlačovej správy firmy vypredaný na 80 percent, oficiálna webstránka však hlási necelú tretinu voľných bytov. Prepočet ceny bytov na štvorcové metre s daňou sa na webe pohybuje okolo 2 200 eur vrátane DPH, tlačová správa developera hovorí o cenovke od 1 776 eur/m2. Na predaj sú aj pivnice za 671 eur za štvorec.

Aktualizované (16:30) o vyjadrenie Martina Chrenka zo spoločnosti Intercom, podľa ktorého cena 1 776 eur/m2 v tlačovej správe hovorí o celkovej ploche bytu, teda započítava aj výmeru lodžie, prípadne balkóna a pivnice. Na oficiálnej internetovej stránke projektu bol upravený aj počet predaných bytov, tých je podľa dnešných informácií 124 zo 168.

V okolí šiestich bytoviek a priamo pod nimi vzniklo celkovo 266 parkovacích miest. Ich ceny sú rozdielne, vonkajšie státie stojí 5 925 eur s daňou, garážové miesto 11 850 eur a samostatná garáž 17 775 eur. Investor predáva aj obchodné priestory na najnižších podlažiach, cenovka sa pohybuje okolo 1 779 eur/m2.

Grafobal skolaudoval obytné Račany
Račany ležia na približne dvojhektárovom pozemku v areáli bývalého Výskumného ústavu chemických technológií (VUCHT). Viaceré budovy musel investor odstrániť, v susedstve sa nachádza penzión pre dôchodcov. Celkové náklady na výstavbu dosiahli 26,56 milióna eur, odovzdávanie prvých bytov prebehlo v termíne, ktorý prezentuje aj predávajúca realitná kancelária Bond na svojej webstránke.

Skupina Grafobal sa do developmentu pustila už dávnejšie, okrem Račian pripravuje v mestskej časti aj Račianske centrum s viac než dvoma stovkami bytov. Najväčším projektom je prestavba štadióna petržalskej Artmedie, zároveň stavia v Banskej Bystrici a spolu s J&T a Esin Group má veľké plány v Tatranskej Lomnici.

Račiansky projekt Bianco bude mať konkurenciu najmä zo strany Skansky, ktorá tiež kolauduje svojich 112 bytov. Okrem toho v lokalite chystá výstavbu aj mediálna spoločnosť Forza.

Foto - Intercom