Hlavné mesto má budúci rok mať v ponuke ďalšie stovky bytov. Pod novým názvom Sun Park Residence v súčasnosti obnovujú pozastavený projekt Eben Byty v Trnávke pozdĺž Galvaniho ulice. Developerom je spoločnosť Colonia-Stav, s.r.o., parametre a vizualizácie komplexu sa nemenili. Otázna ostáva platnosť stavebného povolenia.

Neďaleko nákupného centra Avion a v tesnej blízkosti existujúcich a plánovaných rezidenčných projektov ako je Slnečný dvor alebo Avidol, tak postupne pribudne približne 250 bytov v troch navzájom prepojených blokoch. V predaji je zatiaľ prvých 74 jedno- až štvorizbových bytov vo výmerách 44 až vyše 90 štvorcových metrov.

Cena sa pohybuje na úrovni medzi 1 400 až 1 700 eur/m2 vrátane DPH, podľa oficiálnej webstránky je v súčasnosti necelých dvadsať bytov rezervovaných, zvyšné sú voľné. Všetky byty sú v štandarde, v ponuke sú aj kryté parkovacie miesta po 10-tisíc eur a vonkajšie za 5-tisíc. Neskôr pribudnú aj komerčné priestory na prízemí.

Na Galvaniho stovky bytov v Sun Park Residence

Celý komplex leží na 1,2-hektárovom pozemku a počíta so šesť- až osempodlažnými objektmi. Parkovanie zabezpečí polozapustený suterén a vonkajšie státia, kde má vzniknúť 260 parkovacích miest. Dopravné napojenie má byť riešené zo strany Galvaniho aj ulice Na križovatkách. Predajcom komplexu je spoločnosť Remax Happy.

Firma aktuálne hovorí o štarte výstavby už tento mesiac s dokončením prvej etapy na jeseň 2013. Podľa informácií TRENDreality.sk však vlani vypršalo stavebné povolenie a samospráva neodobrila žiadosť o jeho predĺženie. "Stavebné povolenie stratilo platnosť 25.10. 2011, pričom firme Rovak bolo už raz predĺžené v roku 2009," hovorí Miroslava Štrosová z ružinovskej samosprávy. Stavebný úrad podľa nej neeviduje ani ohlásenie zmeny stavebníka.

Na Galvaniho stovky bytov v Sun Park Residence

Podľa predávajúcej realitnej kancelárie má developer všetky potrebné odobrenia, pretože začal výstavbu krátko pred skončením platnosti dokumentu ešte vlani na jeseň. Pôvodným developerom bola spoločnosť Rovak, projekt neskôr získal aktuálny investor s majiteľmi z Maďarska.

Staršie informácie spred štyroch rokov hovorili ešte o projekte pomenovanom Eben, v rámci neho sa však veľa nezmenilo. Ceny bytov sa vtedy pohybovali medzi 54- až 68-tisíc korún za štvorec vrátane dane. Výstavba mala naštartovať na jeseň 2008, tento plán však zbrzdila situácia na trhu.

V tesnom susedstve projektu s meškaním vyrástol obytný súbor Avidol, kde vzniklo približne 150 bytov. Pripravuje sa aj jeho pokračovanie. Okrem toho blízko postavila developerská spoločnosť Urbicom niekoľko etáp rezidenčného komplexu Slnečný dvor.

Zobraziť Sun Park Residence na väčšej mape

Vizualizácie - Sun Park Residence

Foto - Philip Darázs