Galvaniho dvory vyrastú v mestskej časti Ružinov na Galvaniho ulici a ulici Na križovatkách v susedstve predajne Lidlu. Pôvodne malo ísť o ďalšiu fázu obytného súboru Avidol, ktorého prvú časť postavila s problémami rovnomenná spoločnosť. Macho Consulting zvyšnú časť odkúpil v roku 2012 od Tatrabanky a projekt prepracoval.

V šiestich blokoch vznikne 231 bytov a 276 parkovacích miest. V dvoch uzavretých vnútroblokoch majú byť zelené oddychové priestory s detským ihriskom. V projekte však nie sú priestory pre občiansku vybavenosť.

Galvaniho dvory predávajú druhú etapu, výstavbu spustia na jar

Galvaniho dvory, vizualizácia Zdroj: Macho

Ceny bytov sa pohybujú od necelých 2 000 do vyše 2 400 eur za štvorcový meter. V cene je štandard, v apartmánoch aj s kuchynskou linkou, a pivničná kobka. Výmery dosahujú od 26 do 111 m2. Jednoizbové byty sú v ponuke od 70-tisíc eur, dvojizbáky od 95-tisíc, trojizbové byty od 140-tisíc a štvorizbáky od 220-tisíc eur.

Vonkajšie parkovacie miesta, ktorých je 62, stoja 6 360 eur. Na prízemí je 93 státí v cene 8 160 eur a na podzemnom podlaží je 121 miest predávaných za 10 200 eur s daňou. Začiatok výstavby oboch fáz je naplánovaný o dva mesiace, s kolaudáciou sa počíta na jar 2019.

Galvaniho dvory predávajú druhú etapu, výstavbu spustia na jar

Galvaniho dvory, vizualizácia Zdroj: Macho

Developer Macho začal v januári kolaudáciu projektu Apollis na Prievozskej ulici v Ružinove. Takmer stovku bytov a apartmánov zväčša menšej výmery vypredal za tri mesiace v lete 2015. Firma nedávno dokončila aj inú rekonštrukciu bývalej bankovej budovy – Modrú guľu v Starom Meste.