O dvoch dôležitých, od ktorých závisí úspešná rekonštrukcia bytu, si povieme aj my, aby ste poprípade mohli svoje plány a voľby ešte prehodnotiť a situáciu včas zachrániť.

Protipožiarne upchávky a bezpečnosť

Po vzniku požiaru, ktorému sa nie vždy dá vyhnúť, je dôležité čo najrýchlejšie zavolať profesionálov, ktorí ho uhasia, prípadne jeho negatívny a devastačný vplyv eliminujú na minimu. Kým však hasiči dorazia na postihnuté miesto, je dôležité vývoj ohňa a jeho šírenie znemožniť.

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com
Ilustračné foto

Samozrejme, bežný človek nie je na takéto situácie školený a často ani fyzicky zdatný. Veľmi dobre ale pomáha, ak už samotnú nehnuteľnosť vybavíte a zároveň tak aj ochránite pred katastrofálnymi následkami ohňa aspoň špeciálnymi prístrojmi a zariadeniami. Určite sa vám to vyplatí. Veď posúďte sami.

Asi 30 % požiarov na celom svete sa uhasí pomocou primárnych hasiacich prostriedkov - hasiacich prístrojov, ktoré sú určené na elimináciu zdroja požiaru. Samozrejme, na rozsiahle požiare sú slabé, no v niektorých prípadoch dokážu pomôcť predísť vzniku situácie, v ktorej môžete prísť o strechu nad hlavou.

Avšak, nielen hasiace prístroje, ale aj špeciálne protipožiarne upchávky a vybavenie stavby dôležitými ochrannými prvkami rovnako dobre pomáha v jeho zabezpečení pred rôznymi nepredvídanými a nepríjemnými situáciami.

Nemyslite preto pri rekonštrukcii bytu len na štýl a dizajn, ale aj ochranu, vďaka ktorej bude váš život pohodlnejší a bez starostí. Ak už teda budete donútení počas renovácie bytu narušiť požiarno deliacu konštrukciu priečky či nosnej steny, tieto upchávky zaistia elimináciu prenosu požiaru a môžu zachrániť nielen váš majetok.

Siete proti hmyzu na prirodzené vetranie interiéru

Extrémne vysoké letné teploty nás nútia premýšľať pri rekonštrukcii bytu aj na ventiláciu interiéru. V meste to platí dvojnásobne, pretože aj tá najmenšia metropola si z dôvodu špecifických a vysokých stavieb, minimálneho množstva zelene a množstva betónu vytvára svoju vlastnú a ešte teplejšiu klímu. V zime je to výhoda, no v lete dôvod na hľadanie jednoduchého a hlavne účinného spôsobu vetrania.

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com
Ilustračné foto

Prívod čerstvého a optimálne teplého vzduchu je pre naše pohodlie a zdravie predsa veľmi dôležitý. Moderná doba nám výber klimatizačných zariadení uľahčuje na maximum. Pre všetkých ale nie je klíma vhodná a spôsobuje mnohé zdravotné komplikácie, ktoré nekončia len bolesťou hlavy.

Aby ste sa preto mali v budúcnosti dobre a mohli si naplno užívať komfort bez ohľadu na vonkajšie počasie, odporúčame vám myslieť na inštaláciu profesionálnych sietí proti hmyzu na okná.

Prirodzená ventilácia oknami nielen v noci bude vďaka nim jednoduchá a bez zbytočne vysokej spotreby energie.

Tak na tieto dva dôležité doplnky pri plánovanej rekonštrukcii bytu rozhodne myslite a pohodlie si s nimi budete užívať dlhú dobu a bez starostí.