Nová obytná zóna by v Dunajskej Strede mala vyrásť na okraji mesta na vjazde od Veľkých Dvorník. V lokalite sa nachádza obchodné centrum Max, Merkury Market a v blízkosti plánovej výstavby aj predajne Mountfieldu a Nay, ktoré územie ohraničujú z juhu.

Zo severozápadu s pozemkami susedí už realizovaná zástavba rodinných domov, zo severu a východu poľná komunikácia vo vlastníctve mesta. V projektoch je navrhovaná po dobudovaní ako prístupová cesta.

Úradom boli predložené dva samostatné projekty – prvý ešte v máji tohto roka, ktorý počíta s výstavbou rodinných domov. Druhý projekt pribudol v novembri, takisto navrhuje súbor rodinných domov a okrem toho aj bytové domy.

S výstavbou sa počíta na v súčasnosti nezastavaných pozemkoch, ktoré sú v územnom pláne mesta určené na výstavbu. Pozemky z prvého projektu patria viacerým ľuďom, navrhovateľom je jeden z nich Tibor Uher. Novší projekt v susedstve navrhla spoločnosť Georeal, ktorá je od tohto roka podľa katastrálneho portálu majiteľom časti pozemkov, zvyšok patrí Pavlovi Macháčovi, rovnako po tohtoročnom prevode.

Spolu 72 domov 

Prvý projekt v lokalite má názov Family Residence, počíta s výstavbou dvoch ucelených súborov s 30 respektíve 22 rodinnými domami. Obe časti 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa