K štyrom šesťpodlažným domom s 88 bytmi z prvej etapy tak pribudli ďalšie tri. V rámci druhej etapy bolo na Potravinárskej ulici postavených 60 dvojizbových bytov s rozlohami 48 až 55 štvorcových metrov a šesť mezonetov s plochou 160 štvorcov.

Ceny dvojizbákov sa pohybovali od 45-tisíc do 62-tisíc eur s daňou za holobyt s pivnicou a parkovacím miestom. Mezonety s veľkými terasami stáli okolo 107-tisíc až 110-tisíc eur.

Nový bytový komplex je cielený najmä ako štartovacie bývanie s nízkymi prevádzkovými nákladmi, ktoré developer uvádza od 70 eur mesačne za byt. Na záver výstavby sa ešte pracuje na novom detskom ihrisku a sadových úpravách.

Výstavba prvej etapy, v ktorej boli aj jednoizbové byty, sa začala v máji 2013 a skolaudovaná bola vo februári minulého roku. Proxenta celkovo do projektu investovala päť miliónov eur, z toho do druhej etapy 1,9 milióna. Názov vychádza z odlišnej farebnej úpravy každej bytovky.

Finančná skupina Proxenta sa zameriava na obchodovanie s cennými papiermi a investičné služby. Jej prvým developerským projektom boli nájomné byty pre obec Andovce pri Nových Zámkoch dokončené v roku 2013.

V auguste tohto roku odštartovala výstavbu domu Weinhauer v centre Bratislavy s 28 bytmi. Získala ho spolu s ďalším predkrízovým projektom administratívnej budovy na Račianskom mýte od spoločnosti I.P.R. V hlavnom meste pripravuje aj nájomné bývanie Fénix II medzi Dobšinského a Palárikovou ulicou.