Vedľa nákupného strediska Dubrawa vyrastú na úvod dve bytovky s celkovo 65 bytmi. Investor hovorí o uvádzacích cenách, kde jednoizbové byty začínajú na cenovke cez 62-tisíc eur s DPH v štandardnom vyhotovení a trojizbové na takmer 138-tisíc. V ponuke sú výmery od 27 po 100 m2 pri štvorizbových bytoch. Po prepočte ide o približne 2 000 až 2 100 eur/m2.

Spoločnosť počíta aj so zelenými plochami v rámci areálu, detským ihriskom či spoločnými kočikárňami na prízemí, ktoré robí aj v iných projektoch. Domy majú mať šesť podlaží.

„Disponujeme právoplatným územným rozhodnutím, aktuálne pripravujeme podanie žiadosti o vydanie stavebného povolenia. Stavbu plánujeme začať v prvom kvartáli budúceho roka,“ hovorí Ivan Valent, predseda predstavenstva Corwin Capital.

Dokončenie prvej etapy firma predpokladá na posledný kvartál 2017, ak pôjde predaj bytov rýchlo, môže to byť termín ukončenia celého projektu. Ak nie, Dúbravy dokončia v dvoch fázach v roku 2018.

Parkovanie vznikne v podzemných garážach i vonku v okolí komplexu, počíta sa s približne 400 státiami pre celý obytný súbor. Ceny sú diferencované podľa umiestnenia stojiska, keďže niektoré sú na teréne, iné na streche. Vonkajšie sa pohybujú medzi 4 900 až 5 500 eur s daňou, vnútorné sú za 6 999 až 12 490.

Dúbravy boli predtým známe ako časť megaprojektu Dúbravčice. Vlastnila ho developerská spoločnosť Weon a pôvodne malo ísť o takmer tisícku bytov zaberajúcich aj okolité pozemky. Na nich však začala výstavba iných projektov, pôvodný majiteľ parcely rozpredal. Dnes je investorom Dúbrav spoločnosť W Residence, s.r.o.

Developerská skupina, ktorá sa prezentuje ako staviteľ má za sebou menšiu bytovku Rinzle v Rači. V recenzii Rande s realitou získala vysoké hodnotenie od redakcie TREND Reality aj stavebného odborníka. Spoločnosť aktuálne stavia Záhrady Devín a Blumental a pripravuje polyfunkčný komplex na Einsteinovej ulici oproti Inchebe, kde čaká na územné rozhodnutie.

V Dúbravke sa bude „pasovať“ s konkurenciou najmä v podobe rozostavaného Tammi od fínskej skupiny YIT, ako aj neďalekými novostavbami od architektov Vavrica či projektu s výstredným názvom Tujetoin. Atraktivitu lokality zvýšilo otvorenie obchodného centra Dubrawa s prevádzkou britského reťazca Tesco i dokončenie komplexu Bory Mall.