Spoločnosť Penta Real Estate zahájila výstavbu druhej fázy Bory Nový Dvor. Druhá fáza nadviaže na prvú, ktorá je v súčasnosti dokončená. Projekt prinesie v bratislavskej mestskej štvrti Bory dokopy 321 bytov, ktoré sa budú nachádzať v deviatich bytových domoch. Momentálne je dostupných 146 bytov v štyroch bytových domoch. Celkovo má vzniknúť 448 parkovacích miest, z toho 211 vnútorných.  

„Rezidenčný projekt Bory Nový Dvor je mimoriadne obľúbený predovšetkým medzi mladými rodinami s deťmi, ktoré ocenili množstvo zelene a oddychové zóny v bezprostrednej blízkosti svojho bývania. Dôkazom je fakt, že prvá fáza je momentálne takmer vypredaná a sme radi, že na trh prinášame ďalšie cenovo dostupné bývanie v rámci pokračujúcej druhej etapy Bory Nový Dvor,” povedala Alexandra Grič, riaditeľka predaja v Penta Real Estate Slovensko. 

Neprehliadnite

Penta prekresľuje nemocnicu v Boroch, upravila ju zvnútra aj zvonku

 

Druhá fáza nadviaže na centrálny verejný park, ktorý je súčasťou prvej fázy. Celková plocha zelene bude viac ako 20-tisíc m2. Autorom návrhu je ateliér LABAK – laureát ceny za architektúru v kategórii Exteriér. Druhá fáza ponúkne aj multifunkčné športové ihrisko.  

„Budúci obyvatelia určite ocenia okrem priestranného parku aj multifunkčné ihrisko či poloprivátne vnútrobloky s posedením a detskými ihriskami. Rovnako budú mať v blízkosti k dispozícii aj nákupné centrum Bory Mall, Nemocnicu novej generácie či materskú škôlku,“ hovorí Alexandra Grič. Kolaudácia projektu je naplánovaná na tretí kvartál 2023. 

Upozornenie
Vydavateľstvo NMH, ktorého súčasťou je aj TREND, rovnako ako zdravotná poisťovňa Dôvera, sú vlastnené spoločnosťou Penta Investments