Najviac má byť dvojizbových bytov - 64. Ďalších 30 má byť s jednou izbou, z toho takmer polovica apartmánov, 14 trojizbákov a jeden štvorizbový byt. Výmery sa pohybujú od 42 po 102 štvorcových metrov.

Typickým bude dvojizbák s výmerou okolo 53 m2. V prvej etape sú podobné byty v cene okolo 110- až 115-tisíc eur s daňou. Ceny sa tu pohybujú od 1 800 do vyše 2 100 eur za štvorec. Väčšina bytov v prvej fáze je podľa stránky projektu predaná alebo rezervovaná.

Súčasťou druhej etapy je aj rekonštrukcia jednopodlažných polyfunkčných priestorov bývalej bankovej budovy a výstavba garáže. Vyžiada si zbúranie tretej časti bývalej banky – skladov a zázemia. Zaberie aj časť parkoviska, zvyšok prejde rekonštrukciou.

V polyfunkčnej časti má vzniknúť 1 900 m2 plochy na prenájom. Počíta sa s kaviarňou, cukrárňou, pizzeriou a piatimi obchodmi.

Druhá etapa Prima Parku prinesie stovku bytov

Prima Park - druhá etapa Zdroj: Cresco Ružinov

V dvojpodlažnej podzemnej garáži je naplánovaných 231 parkovacích miest a ďalších 62 na teréne. Slúžiť budú pre obe etapy Prima Parku aj návštevníkov prevádzok. Vjazd do garáže aj na parkovisko je naplánovaný cez súčasný vjazd na pozemok z Jašíkovej ulice.

Na nedávnej verejnej prezentácii projektu musel investor čeliť kritike obyvateľov okolia práve pre parkovanie. Obávajú sa, že noví obyvatelia si nebudú chcieť kúpiť státie v garáži a budú parkovať na už teraz preplnenej ulici, z ktorej ubudne aj časť parkoviska. Investor im prisľúbil, že časť pôvodného parkoviska zostane verejne prístupná.

Osempodlažný blok tvaru L má stáť hneď vedľa a zarovno s panelákom Jašíkova 14-16. Obrátený bude smerom k pozemku Kerametalu. Vytvorí zelený vnútroblok s fontánou, obchodmi a gastro prevádzkami. Vďaka podchodom bude otvorená aj pasáž prepájajúca Jašíkovu ulicu s Papánkovým námestím.

Druhá etapa Prima Parku prinesie stovku bytov

Prima Park - druhá etapa Zdroj: Cresco Ružinov

Prvá etapa, rekonštrukcia výškovej časti bývalej budovy VÚB banky na Papánkovom námestí, už prebieha a má byť hotová do konca roka. Obyvatelia by sa do nových bytov mali sťahovať v marci.

Krátko na to by sa mala začať výstavba druhej etapy. Dokončená má byť do konca roku 2016.

Celkové náklady na prvú etapu odhaduje investor na 3,5 milióna eur, druhá etapa by si mala vyžiadať investíciu vo výške 10 miliónov.