Pandémia koronavírusu rast cien pri predaji bytov vlani nezastavila a nebude tomu inak ani v roku 2021. V prvej polovici tohto roka ešte ponuka bytov na predaj nebude schopná pokryť dopyt záujemcov. Ceny pri kúpe nehnuteľností tak budú naďalej rásť, predpokladajú experti realitnej kancelárie Herrys.

Podľa ich skúsenosti bol už počas prvých týždňov tohto roka na trhu zreteľný záujem o prenájmy, aj o kúpu nehnuteľností. „V prípade kúpy očakávame, že stále bude dominovať kúpa pre vlastné bývanie. Rovnako ako vlani, aj tento rok očakávame na sekundárnom trhu nižší záujem o nákup investičných bytov,“ hovorí partner Herrysu Martin Marsina.

Záujemcovia o bývanie sa vrátia

Druhá polovica roka by mohla do hlavného mesta opäť prilákať študentov a zamestnancov firiem, čo by sa malo odraziť na vyššom dopyte po nájmoch. Všetko ale bude závisieť od aktuálnej pandemickej situácie. Pri prenájmoch sa môžu ceny v druhej polovici roka a na začiatku 2022 postupne vrátiť na úroveň, ktorú mali pred pandémiou. M. Marsina uvádza, že ponuka na prenájom v strednom a vyššom segmente je v súčasnosti v priemere o 10 percent lacnejšia ako pred rokom. „V druhej polovici roka predpokladáme, že príchod ľudí do hlavného mesta akceleruje dopyt a ceny by sa mohli priblížiť tým spred marca 2020,“ hovorí.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa