Rande s realitou – menu

Od hlavnej cesty možno už pár rokov vidieť, ako v území z roka na rok pribúdajú obchodné prevádzky a zariadenia. Za retailovou zónou, hlbšie v území, prišiel rad aj na vybudovanie rezidenčnej časti. Postupne ožívajú prvé bytové projekty – počnúc bytovými domami a končiac individuálnou výstavbou.

Lokalita a architektúra

Bytové objekty Bory Home I sa nachádzajú neďaleko nákupného centra Bory Mall a za stavbou novej nemocnice.

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

Bory Home I, pohľad Zdroj: Armatrade

Prístup k bytovým domom je zabezpečený v zóne Bory nadštandardnými prístupovými komunikáciami (A115 a A116) a napojením na inžinierske siete, ktoré boli vybudované už v predstihu v rámci prípravy celého územia „Lamačská brána“.

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

Bory Home I, priľahlé komunikácie Zdroj: Armatrade

Bory Home I tvorí deväť samostatných bytových domov rozdelených do dvoch typov. Majú síce identickú architektúru a rovnakú kvalitu vyhotovenia, ale rozdiely sú vo vnútornom usporiadaní domov a dispozície. Ide o päťpodlažné, respektíve šesťpodlažné objekty, ktoré sú rovnomerne rozmiestnené do priestoru s vytvorením vnútrobloku s ihriskom a zeleňou.

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

Bory Home I, pohľad 2 Zdroj: Armatrade

Prvý typ predstavujú bytové domy typu A. Majú dva samostatné vchody a schodiská a na každom poschodí sa nachádzajú iba tri bytové jednotky. Byty majú vzhľadom na výmeru praktické dispozície s pohodlnými 1,6 metra širokými lodžiami.

Dvojizbové byty majú viac ako 50 m2 a lodžie 10 m2, trojizbové byty majú okolo 70 m2 a lodžie 10 m2, štvorizbové byty majú zhruba 80 m2 a lodžie 10 m2 a strešné štvorizbové byty s plochou 115 msa môžu pochváliť so strešnou terasou s rozlohou 90 m2.

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

Bory Home I, pohľad 3 Zdroj: Armatrade

Bytové domy typu B majú jeden vchod a schodisko. Na každom poschodí sa nachádza osem bytov na poschodí. Pripadáte si ako v internáte.

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

Bory Home I, spoločná chodba ako v internáte Zdroj: Armatrade

Byty majú vzhľadom na výmeru praktické dispozície a k tomu aj lodžie, ktoré sú široké 1,3 metra. Nie sú už také pohodlné ako v domoch typu A. Rozloha jednoizbových bytov sa pohybuje od 33 do 37 m2 s lodžiou 3 m2, dvojizbové byty majú 45 m2 a lodžie 10 m2, trojizbové byty majú okolo 70 m2 a lodžie 8 m2.

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

Bory Home I, loggie Zdroj: Armatrade

V suteréne domov sú umiestnené aj pivničné kobky, predelené oceľovými ľahkými typizovanými priečkami. Nie každý byt mal automaticky pridelenú pivnicu. Je ich menej ako bytov, čo je na škodu, nakoľko odkladacieho priestoru nie je nikdy dosť.

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

Bory Home I, pivničné kobky Zdroj: Armatrade

Z toho je zrejmé, že developer vytvoril široké spektrum bytov, po ktorých je momentálne najväčší záujem a našiel svojich klientov napriek tomu, že lokalita je dosť ďaleko od centra. Nachádza sa však v území, v ktorom sa stavia už aj druhá etapa Bory Home a v príprave je takisto tretia a štvrtá etapa výstavby.

Infraštruktúra, čo sa týka obchodov, je zabezpečená. Nemocnica v blízkosti je vo výstavbe. Chýba tam zatiaľ škôlka a škola, pričom miesto pre budúce predškolské zariadenie je už vyčlenené. Zatiaľ nebola zriadená ani pravidelná linka autobusu k objektu, aj keď zastávka je už vybudovaná. Rokovania s dopravným podnikom však prebiehajú. Momentálne je najbližšia autobusová zastávka v dosahu chôdzou približne 10 minút.

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

Bory Home I, pripravená autobusová zastávka Zdroj: Armatrade

Parkovanie pre obyvateľov a návštevníkov je zabezpečené v čiastočne zapustených parkovacích garážach a v okolí bytových domov pri priľahlých komunikáciách.

Spoločné priestory

Vstupné priestory do objektov sú vytvorené masívnymi hliníkovými zasklenými stenami a vstupné dvere majú zabudovaný čip na vstup do objektu.

V zádverí sa nachádzajú 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa