V Bratislave sa ide rozrastať jej mestská časť Dúbravka. A to nielen o pár bytových domov, ale o celú mestskú štvrť či akoby mesto v meste. Aspoň tak to prezentuje spoločnosť ITB Development, ktorá minulý týždeň predstavila svoj nový stavebný zámer s názvom Čerešne City.

S developerskou firmou je prepojený architektonický ateliér Architekti Šebo Lichý, ktorý má na konte aj výstavbu rezidenčného projektu Kolísky v Záhorskej Bystrici či byty Nový háj v Petržalke.

Ak sa stavebníkovi podarí dokončiť všetky naplánované etapy jeho naozaj veľkého projektu, v Dúbravke by mohla pribudnúť takmer tisícka nových bytov. Vo finále bude táto lokalita medzi lesom a bývalými záhradami akousi modernejšiou mestskou štvrťov v rámci Dúbravky, ktorá je známa najmä veľkým sídliskom z čias socializmu.

Architekti navyše plánujú vytvoriť obytnú zónu, ktorá by nebola anonymným sídliskom, ale miestom, ktoré podporuje rozvoj komunity. Do budúcna avizujú aj vznik nového námestia v Dúbravke.

kolisky
Neprehliadnite

Kolísky v Záhorskej Bystrici vsadili na komunitné bývanie so zeleňou. Budú zápasiť so živlami

Nové etapy projektu

Nový zámer developera nadväzuje na prvú etapu projektu s názvom Čerešne Jednotka, ktorá sa začala budovať už v roku 2016 a dnes je už dokončená a zabývaná. K nej majú pribudnúť ďalšie tri etapy, ktoré prinesú byty, občiansku vybavenosť, zeleň, spoločné dvory, ale aj hotel.

V súčasnosti je rozostavaná aj druhá časť projektu - Čerešne Lake. Vznikne tam šesť bytových domov s 239 bytmi a apartmánmi, ktoré budú prepojené spoločnými dvormi. Okrem súkromia budú dvory ponúkať aj netradičné športoviská ako dráhu na sánkovanie, petang, lezeckú stenu a umelé jazierko. Dostavba druhej etapy je naplánovaná na koniec roka 2022.

V súčasnosti sú v rámci tejto etapy v predaji jedno- až šesťizbové byty. Väčšie a drahšie byty by mali mať aj predzáhradky a terasy, čo by malo podporiť komunitné zameranie projektu. Podľa webu projektu je voľných ešte viac ako 40 bytov. Cena dvojizbového bytu s rozlohou 62 metrov štvorcových s päťmetrovým balkónom sa pohybuje od 195-tisíc eur vyššie. Meter štvorcový tak vychádza na 2 910 eur.

V tretej etape by mal vyrásť v lokalite osempodlažný hotel Čerešne Inn. Developer plánuje, že by mohol byť vyťažený najmä ľuďmi z neďalekých bizniscentier na Patrónke.

„Táto lokalita má potenciál a absenciu dlhodobých či krátkodobých možností ubytovania v Dúbravke. Preto veríme, že hotel vhodne doplní rezidenčnú výstavbu,“ dodáva developer. 

Čerešne Lake
Zdroj: ITB Development
Čerešne Lake

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa