Výstavba je plánovaná na mieste historického mlyna, ktorý tu postavila v 19. storočí rodina Ludwigovcov. Bol poháňaný parou a mal vlastné elektrické osvetlenie, ako prvý objekt v meste. Okolo išla aj niekdajšia železnica od Karadžičovej ulice.

Ludwigovci v lokalite medzi Krížnou a Metodovou ulicou vybudovali aj mestský palác v neorenesančnom štýle, ten ale neprežil bombardovanie mesta v roku 1945. Zachoval sa však sklad obilia aj susedné silo, ktoré je pamiatkovo chránené. Napriek tomu lokalita vo vnútrobloku pri Trnavskom mýte išla postupne prakticky do zabudnutia.

Objekt bývalého mlyna však postupne dostáva novú podobu. Nové byty tu už vznikajú v rámci projektu Byty Metodova, susedný pozemok sa premení takisto na bývanie v réžii spoločnosti Imagine Development, ktorá sa v Bratislave zviditeľnila najmä vydareným petržalským projektom Hájpark

Pribudne aj park

Imagine Development kúpil pozemky s parkoviskom pri Centrale v roku 2016, následne realizoval architektonickú súťaž na budúcu podobu chystaného projektu Ludwigov mlyn.

Na mieste napokon vznikne 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa