Slovenský developer Corwin tento mesiac ohlásil dve nové akvizície v slovinskom hlavnom meste Ľubľana, ktoré má stratégiu zameranú na rozvoj brownfieldov. Deje sa tak v spolupráci s českým finančným investorom Hartenberg Holding.

Spoločnosť investuje do aktív v strednej Európe, najmä v Česku, Poľsku a na Slovensku. Na svojej oficiálnej stránke holding píše, že majetkové záväzky od zakladateľov dosahujú 200 miliónov eur.

Developer informoval, že hlavnú časť svojich aktivít postupne presúva do zahraničia. Dôvodom je nielen vyhľadávanie nových obchodných príležitostí, ale aj spomínané brownfieldy.

Trendom nie je záber pôdy

Aktuálne stavia v Ľubľane najväčší obytný komplex Kvartet. Vo svojom druhom miestnom projekte Vilharia získal predcertifikáciu LEED Platinum. S výstavbou Vilharie by mal začať v poslednom kvartáli 2022, zhruba dva roky od získania pozemku v širšom centre mesta. Projekt Kvartet sa po dokončení, rovnako ako bratislavský Einpark Offices, zaradí medzi jedno percento najudržateľnejších stavieb na svete a stane sa najzelenšou administratívnou budovou v Slovinsku.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa