Grunder Residence má vyrásť na pozemku na rohu Studenej a ulice Košariská, v časti Dunajskej Lužnej Nové Košariská. V lokalite vznikajú viaceré projekty najmä s rodinnými domami, jeden priamo na Studenej ulici.

V tomto prípade nejde o rodinné domy, ale o bytový blok v tvare U. Tvoria ho dve štvorpodlažné krídla prepojené prízemnou časťou. Vo vnútri „Účka“ sú okrem bytov aj dva nájomné nebytové priestory a vjazd do podzemnej garáže s 58 parkovacími miestami, ďalšie stojiská sú aj na povrchu.

Na streche prízemnej časti sú predzáhradky alebo zelené terasy troch bytov. Predzáhradky majú aj štyri byty na polozapustenom podzemnom podlaží susediace s garážou.

Ďalšie bývanie v satelite, v Dunajskej Lužnej postavia Grunder Residence

Grunder Residence - vizualizácia Zdroj: T Finance Group

V ponuke sú najmä dvojizbové byty, ktorých je 43. Dopĺňa ich osem trojizbových, päť jednoizbových a dva štvorizbové byty. Výmery sa pohybujú od 38 do 130 štvorcových metrov, takmer všetky majú aj balkóny alebo terasy.

Ceny dosahujú úroveň medzi necelými 1 400 až do vyše 1 600 eur za štvorcový meter. Jednoizbáky tak vyjdú od 61 500 eur, dvojizbáky od 79-tisíc a trojizbáky od 110-tisíc eur, najdrahší štvorizbový byt s terasou sa predáva za 149-tisíc eur.

V cene bytov je štandard aj parkovacie miesta, buď v garáži alebo vonku. Cena za prikúpenie druhého garážového stojiska je šesťtisíc eur, pivničné kobky stoja 1 500 eur. Začiatok výstavby je plánovaný na jeseň tohto roku s dokončením v zime 2019.

Developerom projektu je spoločnosť patriaca T Finance Group bratislavského podnikateľa Tomáša Sebőka. Za sebou má množstvo podobných bytových projektov v bratislavských satelitoch. Aktuálne realizuje Rezidencie Milko v Miloslavove a tretiu etapu Nového Bernolákova.

V Dunajskej Lužnej má pred kolaudáciou 32 rodinných domov pod hlavičkou Grunder Dunajská Lužná. V posledných rokoch tu dokončil projekty Galéria Dunajská Lužná a Alej Jabĺčko, v Rovinke zas postavil Rovinka Park.