V blízkosti golfového areálu White Eurovalley Golf park pri Malackách vyrastá obytná štvrť. Pod názvom Píniová alej pripravuje investor, spoločnosť Kelia, s.r.o. zo skupiny Wisdom Investments, celkovo päťdesiat pozemkov na výstavbu rodinných domov.

V rámci prvej etapy je k dispozícii prvá tridsiatka parciel s výmerou od 438 až po 1614 štvorcových metrov. Väčšina sa rozkladá na ploche 500 až 700 m2. Prvých osem záujemcov zaplatí podľa informácií z oficiálnej webovej stránky projektu za štvorec akciovú cenu 79 eur.

Klient sa podľa Jána Vaškora z realitnej kancelárie MK Real, ktorá parcely predáva, môže rozhodnúť, či si kúpi iba pozemok alebo pozemok vrátane rodinného domu postaveného na kľúč. Majitelia parciel rozhodnutí stavať samostatne sa môžu „vyšvihnúť“ najviac do dvoch nadzemných podlaží. Maximálna výška je obmedzená na 6,8 metra, pričom dom musí mať plochú alebo sedlovú strechu.

Ďalšie bývanie pri golfe

S prácami na sieťach v rámci prvej etapy sa začalo v apríli, hotové aj spolu s komunikáciami by mali byť na konci augusta. Výstavba sietí a predaj druhej etapy – ďalšej dvadsiatky pozemkov – bude podľa J. Vaškora závisieť od výsledkov predaja prvej fázy.

„Je pravdepodobné, že sa začne okamžite po ukončení prvej etapy, čiže v auguste tohto roka,“ uviedol J. Vaškor. V prípade úspechu investor nevylučuje aj ďalšie rozšírenie celého projektu.

Ďalšie bývanie pri golfe

Potenciálnych záujemcov láka aj na zámer vybudovať na území rekreačný areál, ktorý by okrem iného priniesol aj plavecký bazén. Kedy by sa mohlo začať s výstavbou tejto časti podľa J. Vaškora bude závisieť od výsledkov rokovaní s ďalšími investormi.

Ďalšie bývanie pri golfe

Foto – Píniová alej