Na posudzovanie vplyvov a dopadov výstavby na životné prostredie pribúdajú ďalšie projekty. Môže ísť o komplexy plánované pred alebo počas najväčšieho boomu, ktorých prípravu investori načas zastavili. Aj v bratislavskom Ružinove majú vyrásť dva obchodno-bytové priestory.

Ide o lokalitu Ostredky pozdĺž Trnavskej cesty a železničnej trate. Na dvoch parkoviskách majú vyrásť dva objekty so zhodnými funkciami i objemom. Výstavbu pripravuje spoločnosť Riston, s.r.o., ktorej spoločník je aj vlastníkom pozemkov.

V dvojpodlažnej podnoži majú vzniknúť obchodné priestory na celkovo približne 2 800 štvorcových metroch. Z podnože vyrastú štyri šesťpodlažné budovy so siedmym ustupujúcim v každom objekte, kde vzniknú byty na ploche 12 600 m2.

Podľa Jozefa Kováča, konateľa investorskej firmy, pôjde najmä o malometrážne byty určené pre mladé rodiny zo stredných a nižších príjmových skupín. „Celkovo ich má byť 184 v oboch objektoch,“ približuje pre TRENDreality.sk. Ich priemerná výmera dosahuje sa pohybuje okolo 54 m2.

Ďalších 200 bytov v Ružinove

Pod celým projektom a v okolí majú vzniknúť aj parkovacie miesta namiesto tých, ktoré investor zaberie zastavaním parkoviska. Pod zemou sa počíta s 297 státiami, z ktorých 70 by investor rád poskytol aj okolitým obyvateľom. Vonku ich má na voľné státie vzniknúť ďalších celkovo zhruba 90. „V blízkom parčíku plánujeme postaviť aj drevené detské ihrisko,“ hovorí konateľ.

Predpokladaný štart výstavby je jeseň budúceho roka s dokončením o dva roky neskôr. Náklady na výstavbu oboch etáp majú dosiahnuť 15 miliónov eur, tieto čísla sú však ešte predbežné. Investor zatiaľ nevie povedať, ktorý objekt rozostavia ako prvý, predpokladá však ten bližšie k centru mesta.

Lokalita ohraničená Trnavskou cestou, ulicou Maximiliána Hella a Jesennou tvorí hranicu medzi Ružinovom a Trnávkou. Najväčšia novostavba, ktorá sa v lokalite dokončila v poslednej dobe je kancelársky projekt Omnipolis.

Zobraziť Byty na Ostredkoch na väčšej mape

Vizualizácia - Riston