Projekt vyrastá v Dunajskej Lužnej medzi ulicami Školská, Veterná a Pri Kniežacích Mohylách. Investor vytvorí v obci akúsi novú ulicu, na ktorej budú situované dve desiatky dvojpodlažných štvorizbových domov.

„Projekt sa nachádza priamo v centre obce, na ulici Školská, v novovybudovanej „slepej“ ulici, ktorá ponúka vysoký komfort užívania v zmysle dopravy iba pre rezidentov,“ hovorí pre TREND Reality realitný konzultant spoločnosti Neoreal Andrej Matys. Podľa jeho slov už nie je v susedstve naplánovaná ďalšia výstavba.

Každý z domov má celkovú plochu 114,80 štvorcového metra, keď k nemu prislúcha aj prestrešená terasa (12,7 štvorcového metra) a záhradný domček (7,22 štvorcového metra). Celková plocha pozemku sa pohybuje od 300 do 415 štvorcových metrov.

Cena domu s pozemkom sa začína na sume 157 610 eur. Najdrahší v ponuke je dom s pozemkom 415 štvorcových metrov, za ktorý pýta developer 170 150 eur. „Prebiehajú stavebné práce na desiatich domoch,“ vysvetľuje M. Matys. Stavebné práce boli v posledných týždňoch prerušené, keďže na žiadosť zákazníkov boli upravované parkovacie stojiská a investor musel žiadať nové povolenia. Podľa M. Matysa by prvá fáza by mala byť kolaudovaná v septembri alebo októbri.

Ďalšia radovka v Dunajskej Lužnej, Vily Školská ponúknu 20 domov

Vily Školská Zdroj: Neoreal

Samotná Dunajská Lužná zažíva realitný boom. Od roku 2008 do 2016 sa oficiálny počet obyvateľov zvýšil o 63 percent. V obci žilo ku koncu minulého roka niečo viac ako 6 100 obyvateľov. Ďalšie stovky ľudí pritom nemajú v obci trvalé bydlisko a štatistiky ich neevidujú. 

Za projektom stojí spoločnosť Neoreal, ktorá figuruje ako predajca aj pri trnavskom projekte Miko či bratislavskom projekte Lilum v Ružinove.