Spoločnosť Neo-Real vlastní pozemky a na nich stojace objekty za budovami Prvej zváračskej pri rohu Kopčianskej a Úderníckej ulice. Spolu majú výmeru takmer dva hektáre.

Nevyužívané skladové haly, prevádzky a administratívne priestory plánuje Neo-Real zbúrať. Na ich mieste pripravuje výstavbu polyfunkčného komplexu. Zachovať plánuje iba objekt Terra Medica na Kopčianskej ulici pre občiansku vybavenosť.

Zámer, ktorý investor aktuálne predložil štátnym orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie, hovorí o výstavbe štyroch samostatných bytových blokov kolmo na Kopčiansku s výškou od štyroch do 12 podlaží.

Celkovo tu má pribudnúť tristo 1,5-izbových, dvojizbových a trojizbových bytov s priemernou obytnou plochou takmer 56 štvorcových metrov. Majú tu vzniknúť aj menšie priestory občianskej vybavenosti a 383 parkovacích miest, z toho necelá stovka v podzemných garážach a zvyšok vonku.

Ďalší projekt pre prestavbu bývalého Matadoru

Polyfunkčný komplex Matador - pohľady Zdroj: Neo-Real

Celý zámer je koncipovaný v dvoch etapách, vždy po dvoch domoch. Súčasťou parteru budú exteriérové pasáže – podlubia s prevádzkami občianskej vybavenosti – ktoré majú spájať zelené vnútrobloky.

Predbežné termíny hovoria o realizácii prvej etapy od júna budúceho roku do začiatku roka 2018 a druhej od decembra 2017 do júna 2019. Neo-Real počíta s investíciou vo výške 12 miliónov eur.

Polyfunkčný komplex Matador od spoločnosti Neo-Real z dvoch strán susedí s pozemkami spoločnosti P.G.A. s talianskym kapitálom. Firma vlani predstavila zámer masívnej zástavby ôsmich hektárov.

Aj na ďalšie časti areálu bývalého Matadoru už predstavili ich vlastníci zámery využitia. Spoločnosť Kreal chce postaviť výškovú budovu oproti Vienna Gate. Firma Hydronika Nova predstavila štúdiu na štyri stovky bytov a desaťtisíce štvorcových metrov kancelárií spolu s YIT Reding.

Všetky zámery ešte môže ovplyvniť územný plán zóny Matador, ktorý už vyše dvoch rokov pripravuje mestská časť Petržalka. Rokovanie o ňom sa pre množstvo pripomienok viackrát odkladalo. Prečítajte si, aký je aktuálny stav príprav.