Prvá etapa pozostáva z troch bytových domov, stavebné časti sú už dokončené a bežia kolaudačné konania jednotlivých stavieb. Projekt priniesol 126 bytov za ceny okolo 2 300 až 2 400 eur/m2 vrátane DPH. Podľa oficiálnej webstránky je približne polovica bytov voľná.

„V súčasnosti pripravujeme druhú etapu,” pre TREND Reality približuje Boris Nemčovič, riaditeľ slovenských aktivít developera. V tesnom susedstve existujúcej fázy má vyrásť trojica bytových domov podobných tým existujúcim. Jeden z nich bude ale akoby dvojitý.

„Chceme tu celkovo postaviť 200 bytov, podobne koncipovaných ako v prvej etape. Tiež počítame s vyšším štandardom,” vysvetľuje B. Nemčovič. Ceny zatiaľ nie sú známe, podľa zástupcu spoločnosti sa na ešte pracuje na výslednom cenníku. Štart výstavby druhej fázy je naplánovaný na jeseň tohto roka s dokončením o dvadsať mesiacov.

Výstavba Cubicon Gardens približne rok stála v štádiu hrubej stavby. Podľa starších vyjadrení boli dôvodom zmeny v skupine, ako i nový financujúci partner projektu, keďže predtým to developer hradil z vlastných zdrojov. Medzičasom niektorí záujemcovia o byty z projektu odišli.

Cubicon Gardens je pokračovanie polyfunkčného súboru Cubicon hneď vedľa, v rámci ktorého česká developerská skupina Sekyra Group postavila bytový dom a obchodné centrum. Nehnuteľnosti neskôr v rámci kúpy všetkých slovenských aktivít získala pôvodom francúzska skupina JF Hamilton.

Firme tak okrem Cubiconu pripadla aj Cvernovka pri autobusovej stanici v Bratislave. Veľké úvodné plány na vybudovanie francúzskeho bývania za dostupné ceny však nerealizovala, naopak, sporne zbúrala časť objektov. O Cvernovku sa neskôr zaujímali veľkí realitní investori, po bitke ju napokon získala fínska skupina YIT.